• Головна
  • Ласкаво просимо до підземелля, або як метро відкриє культурний світ?
12:57, 5 травня 2015 р.

Ласкаво просимо до підземелля, або як метро відкриє культурний світ?

Кожного ранку переважна більшість броварчан прямує на роботу чи навчання до столиці. Треба півгодини провести у переповненій маршрутці, а потім  так само в подавленому і сонному стані у метро. Адміністрація метрополітену останнім часом задумалась про те, як можна покращити ранковий стан пасажирів.

Після висновків соціологів, що українці дуже мало читають, працівники метрополітену  вирішили довести протилежну думку та популяризувати читання. Відтепер на станціях метрополітену відкрилися пункти буккросингу. Кожен охочий тепер може збагатити скарбницю своїх знань, завітавши до станції метро «Золоті ворота» та «Політехнічний інститут». За правилами буккросингу, взявши на читання одну книгу, необхідно залишити на тому ж місці іншу. Так, тепер через засіб громадянського транспортування проходитиме кругообіг книг у суспільстві.

   У метрополітені вже можна отримати не тільки рекламні листівки, а й новенькі книжки різноманітних жанрів, від класики до іноземних розмовників. Можливо, це зможе спростити  труднощі спілкування, особливо, доїхавши до місць високої концентрації іноземних туристів. Про метрополітенські наміри буккросингу  журналістам розповіла голова прес-центру київського метро - Наталя Макогоненко.:

«Нам дуже хочеться зацікавити наших пасажирів та перетворити їхню поїздку на захоплюючу подорож. З книгами можна усе – мріяти, кохати, переміщатися у часі. Тому віримо, що запровадження буккроссингу у метро не тільки урізноманітнить поїздку, а й створить позитивний настрій».

   Мандруючі читачі зможуть подивитись на себе зі сторони, ставши своєрідним взхірцем для менш «голодних на літературу» пасажирів. На «бібліотечних» станціях  відкрилась фотовиставка, метрополітенських читачів. Автором фотографій стала киянка Анастасія Бондаренко. Її проект почався на сторінці у Фейсбук, де вона публікувала ці фотороботи.

   Окультурення  суспільства засобом метро не зводиться лише до бібліотеки. Керівництво метрополітену планувало транслювати класичну музику і звуки природи на перонах. Перепоною стали недоліки акустики та гучний шум поїздів на станціях. За цим культурна ініціатива не  вичерпалася. Підземні переходи обіцяють перетворити на витвори арт-мистецтва. При виході у Голосіївський парк, на стінах тунелів мають з’явитись візерунки українських вишиванок , а перехід по проспекту 40-річчя Жовтня порадує око спортивною тематикою.

   Тож крім підвищення цін на жетони, адміністрація метрополітену турбується про підвищення морального духу населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Книжки #метро #новини #культура
Оголошення
live comments feed...