• Головна
 • Корекція та лікування врослого нігтя
Новини компаній
16:23, 1 грудня 2023 р.

Корекція та лікування врослого нігтя

Новини компаній

Якщо ви помітили, що у вас вростає ніготь на великому пальці, пальцях - цю проблему зможе вирішити тільки подолог. Вирішити цю проблему в домашніх умовах практично не реально. Клініка Слім має великий досвід у проведенні операцій із врослими нігтями, тому навіть рецидивні форми захворювання успішно виліковуються за допомогою досвідченого подологічного лікування.

Що таке оніхокриптоз?

Ця хвороба є вростанням куточків нігтьових пластин у бічні частини валиків. Зазвичай вростання протікає в односторонньому порядку, але трапляються випадки, коли ніготь вростає з обох боків. При перебігу захворювання запалюються м'які тканини, червоніють, набрякають нігтьові валики або пальці.

Корекція та лікування врослого нігтя, фото-1

Якщо хвороба прогресує, то:

 • Виявляються нагноєння.
 • Наростає зайва тканина на нігтьових валиках (гіпергрануляція).
 • Пальці збільшуються у розмірах.
 • Стає боляче ходити, особливо у звичайному повсякденному взутті.

Найчастіше вростання нігтів не щадить великі пальці на ногах, але може поширюватися і інші пальці.

Чому виникає така хвороба?

 • спадковим факторам;
 • різноманітні дефекти нігтьових пластин, типу пінцетних нігтів;
 • гормональних перебудов;
 • неправильно проведеним педикюрним маніпуляціям, коли поряд з краями підрізаються нігті;
 • грибкам;
 • травм.

Також врослий ніготь за деякими спостереженнями наших пацієнтів, про що вони пишуть у своїх відгуках, може з'явитися за рахунок взуття, яке не відрізняється зручністю, якістю, а викликає лише пітливість ніг.

Три стадії врослого нігтя

Спочатку хвороби проявляється у вигляді почервоніння, набряків, больових і таких відчуттях, начебто відбувається тиск на нігтьові валики.

У другій стадії приєднується інфекція, і частки нігтів, що вростають, починають грати роль сторонніх тіл і виділяти гній з ран.

При наростанні тканин у зонах нігтьових валиків настає третя стадія, яка перетворюється на хронічне запалення через місяці чи роки.

Лікування та корекція врослого нігтя

Вважається, що показанням до оперативного хірургічного лікування врослого нігтя є процес розвитку гіпергрануляцій в нігтьових валиках з їх запаленням і нігтьовими пластинами, що вростають, також існують і протипоказання. Вони обговорюються на консультації з подологом, і він ухвалює рішення.

Подолог центру Slim застосовують консервативну терапію, але її можна провести тільки на початку захворювання, тобто на першій стадії.

Коли ви запишетесь на консультацію, щоб дізнатися, що робити з нігтем, фахівець шляхом:

 • Збір анамнезу;
 • Консультацій з іншими суміжними фахівцями;
 • Здачі вами аналізів, знатиме стадію захворювання, запропонує вам оптимальне рішення щодо терапії та озвучить ціни на послуги.

При консервативному лікуванні проводиться виведення куточка з під нігтьового валика, використовуючи турунди з вати, спеціальні пластмасові трубки або пластини. При такій терапії потрібно носити широкі, вільні кросівки, туфлі, босоніжки та ін. і дотримуватись обмеження у фізичних навантаженнях. Іноді така терапія може призвести до рецидиву.

Оперативних методик існує чимало. Але визнаються в ефективності лише дві. Ми робимо крайові резекції в нігтьових пластинках з використанням паросткових зон і електрокоагуляцій у ранах при нігті, що вріс. Також фахівці проводять ще крайові резекції, застосовуючи фенолізацію в паросткових зонах. Але ми у своїй роботі користуємось лише першим методом.

Проведення операції по видаленню нігтя

Ми намагаємося не видаляти всю нігтьову пластину, тільки іноді це робимо, якщо виявляється грибкове захворювання. Хоча зараз оніхомікоз можна вилікувати без видалення нігтів протигрибковими препаратами. Якщо ж просто видаляти нігті та не обробляти паросткові зони, то на 100% можна отримати рецидив.

За рахунок основного способу проведення операції звужується нігтьова пластина із зменшенням навколонігтьового валика. Рецидиви тут теж трапляються, але їх може бути 1% чи навіть менше.

Операція виконується під місцевим наркозом, 4 мл 2% лідокаїну вводиться в палець, через 3-5 хвилин палець німіє і далі проводиться безболісна операція. Це радикальне остаточне рішення для того, щоб вилікувати вростання.

Тому при виникненні захворювання, пов'язаного зі врослим нігтем, відразу звертайтеся до фахівця в нашу клініку, щоб було обрано оптимально правильний метод за доступною вам вартістю, а також місце та термін лікування з корекцією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...