• Головна
  • У Броварах ліквідували будинок сімейного типу
19:00, 14 серпня 2023 р.

У Броварах ліквідували будинок сімейного типу

У Броварах ліквідували будинок сімейного типу

Нещодавно рішенням броварського виконкому ліквідували дитячий будинок сімейного типу, створений на базі родини, пише «Трибуна-Бровари».

Рішення про ліквідацію дитячого будинку сімейного типу, створеного на базі родини, винесли, позаяк батьки-вихователі не виконували свої обов’язки щодо належного виховання, розвитку та утримання дітей, а також відсутністю взаєморозуміння між батьками-вихователями та дітьми.

Начальниця служби у справах дітей Лариса Теплюк доповіла, що з родиною співпрацювали з 2012 року, остаточно статус будинку сімейного типу родині надали у 2018 році.

Протягом цих років на вихованні родини загалом перебувало 13-ро дітей, а на момент початку повномасштабного вторгнення – четверо.

У перші ж дні війни родину разом із дітьми вивезли до Польщі, де вони проживали у соцмістечку.

Декілька тижнів тому одного з вихованців цього будинку виводили із родини - хлопець досягнув повноліття. Саме тоді дитина розповіла, що в нього досі немає ні українського, ні закордонного паспорту, а мама-вихователька зняла всі гроші з його картки, тож він немає коштів для подальшого існування.

Соціальні працівники узгодили всі ці питання і допомогли із виготовленням документів, та виїхали на місце, щоб поспілкуватись із усіма вихованцями будинку сімейного типу.

Діти повідомили, що взаєморозуміння між ними і мамою-вихователькою немає. До соцпрацівників потрапив запис розмови, де жінка лаяла у грубій формі дітей із використанням нецензурної лексики.

Про батька відгуки були дещо кращі, але діти розповіли, що протягом довгого часу він відбирав у дітей телефони, щоб перевірити, чи не записують вони те, що відбувається в родині.

До батьків звертались і з польської школи – просили долучитись до виховання і навчання дітей бо батьки ні разу не поцікавились успішністю своїх вихованців і їх інтеграцією у новий колектив.

Польська сторона навіть погрожувала судом за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Родина не визнала звинувачень на свою адресу і звернулась по захист до служби у справах дітей Броварів. Але соціальний працівник, якого відрядили в Польщу для врегулювання цього питання, дізнавшись усі подробиці проживання дітей, став на захист неповнолітніх.

Ухвалене рішення щодо ліквідації цього будинку сімейного типу підтвердили у польському суді, дітей із родини вилучили.

Двох вихованців перевели до іншого будинку сімейного типу, який також наразі перебуває в Польщі, а одного – у прийомну сім’ю.

Повнолітній хлопець також вирішив лишитись у Польщі та перебуває під опікою.

Читайте також:

В Броварах головний бухгалтер дитячого садочка підозрюється у розтраті

На Броварщині за два тижні собаки покусали 20 людей

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БУДИНОК #СІМЕЙНОГО #ТИПУ #МІСЬКРАДА #БРОВАРИ
Оголошення
live comments feed...