• Головна
  • Нацбанк радить громадянам відмовитися від банкнот з отворами та іншими пошкодженнями
08:00, 26 серпня 2022 р.

Нацбанк радить громадянам відмовитися від банкнот з отворами та іншими пошкодженнями

Нацбанк радить громадянам відмовитися від банкнот з отворами та іншими пошкодженнями

Національний банк України попереджає про небезпеку потрапляння в готівковий обіг банкнот гривні, навмисно пошкоджених банками під час дії воєнного стану, з територій, які перебувають у тимчасовій окупації.

Під час розрахунків громадянам варто відмовитися від таких банкнот, адже ці гроші були викрадені окупантами або мародерами із захоплених відділень банків.

«Ураховуючи проведення воєнних (бойових) дій чи їх можливу загрозу, відповідно до вимог нормативно-правових актів, банки у разі неможливості вивезти готівку мають здійснити її пошкодження, щоб привести банкноти в неплатіжний стан», - пояснюють у Нацбанку.

Банкноти можуть бути пошкоджені механічним способом (відрізання не менше половини банкноти та її знищення; розрізання навпіл або на три частини; просвердлювання в банкноті трьох або більше отворів) або спеціальними розчинами чи іншими фарбуючими речовинами із зафарбовуванням не менше 50% загальної площі банкноти.

Наголошується, що такі банкноти перестали бути платіжним засобом. Банки не мають права здійснювати обмін фізичним та юридичним особам пошкоджених вищезазначеними способами банкнот, а повинні вилучати їх, надсилати Національному банку для дослідження та інформувати про подібні випадки правоохоронні органи.

«Якщо під час розрахунків вам пропонують пошкоджену банкноту, краще відмовитися та попросити іншу. Доречним також буде повідомити про розповсюджувачів таких банкнот Національній поліції України, щоб зупинити дії зловмисників», - попереджають в НБУ.

Підроблені та навмисно пошкоджені банкноти вилучаються без відшкодування їх вартості.

Читайте також:

В Броварах серед вулиці затримали диверсанта

В Борисполі затримали торговця боєприпасами

Комендантська година в Україні: чи можуть скасувати обмеження

Чоловіків почнуть випускати за кордон

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#СУСПІЛЬСТВО #НАЦБАНК #НБУ #ПОШКОДЖЕНІ #ГРОШІ #БРОВАРИ #БОРИСІЛЬ
Оголошення
live comments feed...