• Головна
  • Проектування систем пожежної безпеки: особливості
Новини компаній
15:28, 18 лютого 2022 р.

Проектування систем пожежної безпеки: особливості

Новини компаній

У офісних, торгівельних, розважальних, інших приміщеннях та спорудах обов’язково мають бути присутні системи пожежної безпеки. Це продиктовано не лише будівельними нормативами, а й законодавством. Їхнє встановлення починається зі створення проекту. Далі проводиться технічний розрахунок. Для кожного об’єкту планування проводиться індивідуально, в залежності від характеристик, конфігурації, кількості поверхів та інших параметрів.

Автоматична пожежна сигналізація складається зі сповіщувачів, датчиків, каналів передачі даних, блоків, систем управління. Якщо у будівлі з’являється джерело загоряння або відкрите полум’я, автоматична сигналізація фіксує й надсилає сигнал тривоги. Його отримує пульт центрального управління. Відповідний сигнал миттєво чують відвідувачі й персонал.

Проектування систем пожежної безпеки: особливості, фото-1

З чого складається процес проектування

Зазвичай системи пожежної сигналізації поєднують із охоронними. Коли вони є єдиною системою, захист та безпека об’єкту значно підвищуються. Проектування систем пожежної безпеки проходить у кілька етапів:

  • створення технічного завдання або ТЗ. У ньому вказується необхідний вид сигналізації, блоки, з яких вона складатиметься, та технічні параметри;
  • дослідження об’єкта фахівцями організатора. Вони проводять усі необхідні вимірювання, виявляють частини будівлі й елементи, які здатні впливати на процес встановлення систем пожежної безпеки;
  • складання специфікації обладнання.

На третьому етапі потрібно також визначити, які матеріали потрібні для монтажу та стабільного функціонування сигналізації.

Що робиться далі

Після того, як специфікацію та перелік необхідних матеріалів складено, подальше проектування передбачає такі етапи:

  • складення кошторису. Там вказується увесь набір необхідних робіт, зазначається вартість;
  • дослідження об’єкту. Проводиться досвідченими фахівцями з метою встановлення протипожежного стану;
  • формування ескізного проекту системи пожежної безпеки;
  • подання усієї документації до органів протипожежної безпеки України для розгляду та затвердження.

Після узгодження готовий проект передається замовнику. Вартість послуги завжди формується індивідуально й залежить від багатьох факторів. Головні – це призначення об’єкта, кількість поверхів, загальна площа. Має значення і те, яку саме сигналізацію обрав замовник, її вид, характеристики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...