• Головна
  • Етиленгліколь в якості теплоносія: особливості та переваги
Новини компаній
12:53, 9 грудня 2021 р.

Етиленгліколь в якості теплоносія: особливості та переваги

Новини компаній

В якості теплоносіїв в опалювальній системі можуть використовуватись різні речовини – вода, розчини на основі пропіленгліколю, етиленгліколю, спиртові розчини тощо.

Теплоносії на основі етиленгліколю мають в своєму складі окрім етиленгліколю ще воду та різні хімічні домішки, які впливають на характеристики.

Етиленгліколь в якості теплоносія: особливості та переваги, фото-1

Переваги етиленгліколю

  • Теплоносії на основі етиленгліколю мають широкий діапазон робочих температур. Їх можна використовувати від -65 до 118 градусів за Цельсієм. Для опалювальних систем цей показник є важливим. Наприклад, великим недоліком використання води в якості теплоносія є те, що при температурі 0 градусів вода починає замерзати, розширюватись та псувати труби.
  • При замерзанні має невеликий коефіцієнт розширення.
  • Не сприяє створенню накипу та солей, не викликає корозії. До того ж такий теплоносій практично не вступає в реакцію з матеріалами, з яких виготовлені труби опалювальної системи. Єдиний матеріал, використання якого в опалювальній системі небажане – цинк. В такому випадку застосування етиленгліколю в якості теплоносія може призвести до розшарування труб та появі нагару.
  • Купити етиленгліколь можна за відносно низькою вартістю.

Чи є недоліки?

У чистому вигляді етиленгліколь відноситься до токсичних речовин, тому використовувати його треба обачливо. Його застосування в опалювальних системах має певні обмеження. Вважається, що використовувати етиленгліколь можна у одноконтурних опалювальних системах

Особливості використання теплоносіїв на основі етиленгліколю

Найчастіше етиленгліколь використовується у інженерних системах будівель та споруд. Зважаючи на кількість його переваг, на даний момент етиленгліколь є досить популярним та затребуваним.

При використанні його в опалювальних системах, перш за все, потрібно слідкувати за температурою та не допускати перегрівання теплоносія. Вкрай небажано доводити розчин на основі етиленгліколю до кипіння. Зазвичай, в залежності від складу теплоносія та кількості води в ньому, температура кипіння може бути від 106 до 116 градусів.

Також при монтажі опалювальної системи потрібно приділити особливу увагу питанню герметичності. Наслідком контакту теплоносія з повітрям може бути його окислення, і, як наслідок, порушення антикорозійних інгібріторів. В такому випадку іноді можливе виникнення протічок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...