• Головна
  • Ринок землі: експерти розповіли, скільки коштує гектар українського чорнозему
13:50, 11 липня 2021 р.

Ринок землі: експерти розповіли, скільки коштує гектар українського чорнозему

Ринок землі: експерти розповіли, скільки коштує гектар українського чорнозему

З 1 липня в Україні запрацював ринок сільськогосподарських земель. Наразі активність з продажу ділянок доволі низька, проте інтерес українців до цієї теми продовжує зростати. Найактуальнішим питанням є ціна за гектар чорнозему. Експерти підрахували середню вартість ділянок, проте зауважили, що на ціноутворення впливатиме безліч факторів.

Для визначення справедливої вартості землі варто врахувати поточну орендну плату за землю (як дохід від розміщених інвестицій) та ставку за довгостроковими кредитами в іноземній валюті (як критерій оцінки використання коштів). Використавши цю методологію для українських реалій, маємо наступну ситуацію, - у 2020 році орендна плата за землю становила в Україні в середньому 3 425 грн за 1 га, а ставка за довгостроковими кредитами в іноземній валюті – 6,7%. Орендна плата за землю повинна щонайменше дорівнювати по дохідності довгостроковим кредитам, пише Економічна Правда.

Таким чином, середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис грн за гектар. Проте це не означає, що власники паїв уже можуть множити цю суму на площу своїх ділянок та розраховувати її ціну.

Вартість складатиметься за багатьох факторів, як то нормативна грошова оцінка, місце знаходження ділянки, її розмір, середня врожайність на вказаній ділянці тощо. За наведеною вище методикою, 1 га сільськогосподарської землі в Київській області буде коштувати в середньому 74,6 тис грн, середній пай – 235 тис грн.

Також серед лідерів за ціною землі – Вінницька, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області. Гектар сільськогосподарської землі в цих областях у середньому коштуватиме 2,5 тис дол.

Найнижча ціна – у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській і Херсонській областях – вона трохи перевищуватиме 1 тис дол за га.

Однак найбільше коштів від продажу землі отримають власники паїв у Луганській області, де середній розмір паю становить 8,71 га. Найдешевші паї будуть у Закарпатській та Івано-Франківській області, їх середній розмір – близько 1 га.

Читайте також:

Банки почали списувати з рахунків борги за комуналку, штрафи та аліменти

В Україні посилили відповідальність за домашнє насильство

В селі Проців вчителям надаватимуть соціальне житло

Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #РИНОК #ЗЕМЛІ #ПРОДАЖ
Оголошення
live comments feed...