• Головна
  • Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»
13:40, 7 червня 2021 р.

Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

Володимир Зеленський підписав закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»

Під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Екологія» президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України».

«Хочу відзначити ухвалений нещодавно Верховною Радою закон про заборону використання пластикових пакетів... 500 пакетів за рік використовує кожен українець, 20 хвилин - саме стільки в середньому ми користуємось таким пакетом. Більше 100 років - саме стільки один пакет розкладається», - зауважив президент.

Даним законом (№2051-1) забороняється розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів.

Встановлена заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети. Здатність пластикових пакетів до біорозкладання визначається відповідно до гармонізованих європейських стандартів, повідомляє Укрінформ.

За порушення норм цього документа до суб'єктів господарювання застосовуватимуться адміністративно-господарські штрафи. Зокрема, за розповсюдження в об'єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів, оксорозкладних пластикових пакетів – у розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 грн до 17 000 грн), а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 1000 до 2000 (від 17 000 грн до 34 000 грн); за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 (1 700 грн до 3 400 грн), а за повторне вчинення такого самого порушення протягом трьох років – у розмірі від 200 до 500 (3 400 грн до 8 500 грн).

Заборона на розповсюдження пластикових пакетів почне діяти з 1 січня 2022 року.

Читайте також:

Київщина отримала 127 млн на організацію освітнього процесу в школах під час пандемії

В Борисполі з’явиться навчальний заклад для підготовки авіаспеціалістів

Броварська міськрада звітуватиме перед громадою щодо прийняття рішень

На Київщині відкриють притулок для жертв домашнього насильства

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #ЗАКОН #ПАКЕТИ #ЗАБОРОНА
Оголошення
live comments feed...