• Головна
  • В Броварах різко зросла смертність від онкозахворювань
12:29, 25 травня 2021 р.

В Броварах різко зросла смертність від онкозахворювань

В Броварах різко зросла смертність від онкозахворювань

В Броварах різко зросла смертність від онкозахворювань. Найбільше хворіють та помирають молоді жінки від раку молочної залози: із 178 захворілих, 31 броварчанка перебуває на третій-четвертій стадії.

Станом на 1 січня 2021 року в Броварах зафіксовано 731 випадок онкозахворювань:

Рак молочної залози - 178 випадків;

Рак органів травлення - 135 випадків;

Рак щитовидної залози - 73 випадки;

Злоякісні новоутворення жіночих органів - 71 випадок;

Злоякісні новоутворення чоловічих органів - 66 випадків.

В Броварах різко зросла смертність від онкозахворювань, фото-1

Керівниця Відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва має на меті запустити регулярні медогляди не лише серед організацій, установ та закладів, де працюють педагоги та працівники культури, а у всіх без винятку підприємствах міста, в тому числі приватних.

Вже за тиждень 37 установ уклали договори з міської лікарнею на проходження медоглядів. Працівники 20 підприємств вже обстежуються у профільних лікарів. У ВОЗ працюють над створенням «дорожньої карти» пацієнта, пише «Громадський ревізор».

Як пройти медогляд у Броварах

Громадянам, що не працюють, та тим, хто має бажання зробити медогляд слід починати з візиту до сімейного лікаря. Там людина отримає направлення до вузькопрофільного спеціаліста. Ніна Євгеніївна нагадує, що з 1 квітня направлення дають у електронному вигляді, воно фіксується під унікальним кодом. Обстеження за ним безоплатне для пацієнта, бо оплачується Національною службою здоров’я, якщо між службою та лікувальним закладом укладено відповідний договір щодо надання певного виду діагностичних послуг.

Слід нагадати, що провести обстеження можна майже у всіх приватних клініках. Крім договору, є пакети на різного виду: стаціонарне, амбулаторне лікування. Кілька років тому броварська мерія вирішила підтримати програму відшкодування витрат на ліки пільговим категоріям населення, а це не тільки ветерани та пенсіонери.

«Наших онкохворих направляємо в обласний онкодиспансер, там пацієнт отримує хірургічну, радіаційну, хіміотерапію – все безоплатно. Після курсу лікування, людина повертається у Бровари, продовжуючи приймати підтримуючі ліки, оплату за які ми відшкодовуємо. Звертаючись до жіночого населення міста хочу наголосити, що вперше за кілька років у Броварах серед онкозахворювань першу позицію займає смерть від патології молочної залози. Візитуючи до лікаря за будь-якої іншої причини, наполягайте на пальпаторному огляді грудей. Щоб завчасно виявити пухлину. Це безплатно», - наголосила Хорошаєва.

Читайте також:

В Броварах на відпочинок та оздоровлення дітей виділено мільйон гривень

Завтра в Броварах та районі масово вимикатимуть світло

Нові правила призначення субсидій: хто претендує і як отримати

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #ОНКОЛОГІЯ #ОБСТЕЖЕННЯ #СТАТИСТИКА #СМЕРТНІСТЬ
Оголошення
live comments feed...