11:09, 13 серпня 2020 р.
5 питань, які ви почуєте на співбесіді, й як на них відповісти
Експерти одностайні: у 2020 році конкуренція на ринку праці значно посилилась. А отже, до кожного етапу працевлаштування потрібно готуватись ще ретельніше. Це допоможе вам обійти інших претендентів на цікаву вакансію. Спеціалісти grc.ua підготували для вас перелік запитань, які найчастіше ставлять рекрутери, та поради, як на них варто відповідати.
Ваші завдання на поточному чи минулих місцях роботи
Хитрість у відповіді на це запитання в тому, щоб не пуститись у довгі описи, а формувати відповідь максимально лаконічно та конкретно. Перевірити, наскільки успішно ви з цим справляєтесь, можна за допомогою ліфт-тесту. Це коли вам потрібно за дуже обмежений час (поки їде ліфт) донести свою думку співрозмовнику та/або переконати його в чомусь. Потренуйтесь: наступного разу, коли спускатиметесь ліфтом, проговоріть про себе ваші основні робочі завдання. Напевно, з першого разу ви не встигнете. Проте з часом зрозумієте, що варто відсікти, а на чому – акцентувати увагу.
Окрім того, в ідеалі розповідь про свої обов’язки треба адаптувати під завдання потенційного роботодавця. Тобто, наприклад, ви можете дуже пишатись, що на минулому місці роботи займались перекладом документації англійською мовою. Проте в компанії, куди ви хочете працевлаштуватись зараз, потреби в такому немає. Тому цей пункт краще або упустити, або не приділяти надто багато уваги.
І, звичайно, як і в резюме, тут варто робити акцент на досягненнях. Не «шукав нових клієнтів», а «перевиконав план щодо залучення нових клієнтів на 15%».
Ваші сильні та слабкі сторони
Знаєте жарт: «Поки писав резюме, розплакався – наскільки я хороша людина»? Дійсно, коли ми думаємо про оформлення CVабо проходження співбесіди, нам логічно хочеться підкреслити власні чесноти.
Але для рекрутера слабкі сторони у вашому викладенні можуть бути більш красномовними. Ба більше, ви можете змусити ваші недоліки додати вам плюсів в очах потенційного роботодавця. Для цього позиціонуйте їх як зони для розвитку. Наприклад, не «я погано володію англійською», а «наразі я проходжу навчання на курсах іноземної мови та щотижня відвідую розмовні клуби».
Чи доводилось вам помилятись та як ви виправляли помилку
Помилятись – це нормально. Не варто думати, що рекрутери шукають виключно якихось супергероїв, які ніколи не хиблять. HR-спеціаліста тут радше цікавить не стільки сам факт помилки, скільки ваша реакція на неї, як ви пробували вирішити проблему та які висновки з цієї ситуації зробили. І ще те, чи готові ви брати на себе відповідальність.
Відповідь на кшталт «я не зміг виконати план, тому що підрядники зірвали строки поставки товару» однозначно буде сприйнята негативно. Краще подати це так: «За три роки моєї роботи один раз я не зміг виконати план. Проаналізувавши потім цю ситуацію, я дійшов висновку, що недостатньо ретельно слідкував за дотриманням строків з боку підрядників. У майбутньому я розробив для себе систему нагадувань, щоб краще контролювати процеси. На щастя, така ситуація більше не повторювалась».
Що вас мотивує
Якщо найбільше у роботі вас драйвлять цікаві та масштабні завдання, а 90% їх на потенційному місці роботи рутинні, – діла не буде.
Якщо вам важливо відчувати командний дух, а більшість ваших можливих колег є інтровертами, які до того ж часто працюють віддалено, – діла не буде.
Якщо ви хочете впливати на рішення, які приймаються в компанії, але це відбувається лише імперативно, – діла не буде.
Думаємо, ви зрозуміли, що ми маємо на увазі. Сукупна винагорода, яку надають роботодавці своїм працівникам, часто містить різні компоненти, як матеріальні, так і нематеріальні. Але якщо в ній не буде потрібного саме вам, довгострокова продуктивна співпраця навряд чи можлива.
Які ваші професійні цілі
Роботодавцю важливо не тільки і не стільки знати, що ви амбітна людина. Тут радше питання про те, чи збігаються ваші амбіції з можливостями та планами компанії. Якщо це не так, то велика ймовірність, що дуже скоро компанія вас перестане влаштовувати. І їй доведеться шукати нового працівника.
Другий аспект, який дозволяє дослідити відповідь на запитання про цілі, – це те, чи проактивна ви людина. Одного ж бажання замало, чи не так? Якщо у вас є не просто мета, але й план для її досягнення, розкажіть про це. Знову ж таки буде ідеально, якщо робота, на яку ви претендуєте, органічно вписується в цей план.
Наприклад, «за 5 років я хотів би очолити відділ розробки та створити власний мобільний додаток. Саме тому я звернув увагу на вашу вакансію, адже знаю, що у вашій компанії діють програми навчання для співробітників та програми з підтримки внутрішніх стартапів. До того ж зараз я постійно беру участь у тематичних конференціях і навіть подав заявку на спікерство в одній із них. Впевнений, що це дозволить мені швидше досягнути мети».
І пам’ятайте, що відповіді на ці запитання варто продумати ще навіть до початку активного пошуку роботи. Адже вони допоможуть вам краще зрозуміти, які вакансії шукати, а на які немає сенсу відгукуватись.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:04
Вчора
15:59
Вчора
16:47
10 грудня
Оголошення
live comments feed...