• Головна
  • Українським школярам дозволили навчатися вдома
11:16, 31 серпня 2019 р.

Українським школярам дозволили навчатися вдома

Українським школярам дозволили навчатися вдома

В Україні дітям дозволили отримувати освіту вдома, якщо вони цього хочуть. Відповідне положення МОН набуло чинності 20 серпня 2019 року. Цим правом можуть скористатися діти, які тільки починають навчання або діти, які вже спробували вчитися у школі.

Про механізм роботи нововведення розповіла державний експерт при МОН Ніна Сторчак.

Для того, щоб почати вчитися вдома, батькам необхідно написати заяву про таке бажання на ім'я директора школи. Це за умови, що учень вже значився в школі.

Якщо дитина вперше вступає до навчального закладу, то батьки пишуть заяву про її зарахування і надають стандартний набір документів: копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку і т. д.

Батьки повинні розуміти, що якщо дитина вчиться вдома, за якість такого навчання відповідають тільки вони. Але оцінювати якість буде той навчальний заклад, в який подавалися документи, там же будуть видаватися документи про освіту.

МОН передбачив для сімейно-домашньої форми навчання тестування знань чотири рази на рік. Якщо дитина завершує програму 4-го, 9-го та 11-го класів, вона, як і всі, здає підсумкову державну атестацію. Якщо все добре, їй видається атестат.

Індивідуально-навчальний план

Навіть якщо дитина навчається вдома, вона вступає в певний клас навчального закладу. Для нього разом з батьками складається індивідуальний план. Це може бути і шкільна програма та інша офіційно затверджена форма навчання. В індивідуальній програмі є перелік предметів, графік консультацій, а також час і програма оцінювання знань. Дитина на дистанційному навчанні має право користуватися шкільними підручниками, адже вона числиться у певному класі навчального закладу.

Позитивні сторони домашнього навчання

За словами Ніни Сторчак, раніше було дуже багато запитів від батьків дозволити дітям навчатися вдома. Хтось багато хворів, хтось постійно бере участь у змаганнях, а хтось сумнівався в якості навчання в звичайній школі. Деякі діти не вживаються у колективі. У всіх цих випадках учні складали предмети екстерном при наявності довідки про те, що предмети здати в термін неможливо за станом здоров'я. Тепер таких труднощів немає.

«Немає обмеження за віком дитини, її перевести на таку форму навчання можна з будь-якого класу. Немає переліку осіб, яким дозволяється такий перехід. Все тут підпорядковано тільки задоволенню освітніх потреб дитини, її здібностям, досвіду та мотивації», - сказала експерт при МОН.

Дуже важливо відзначити, що опція вчитися дистанційно є в даний момент не у всіх школах, а тільки в тих, у кого на сайтах заявлено про таку форму навчання. Також Сторчак зазначила, що соціалізація при навчанні вдома буде проходити важче, хоча ніхто не забороняє дитині брати участь у всіх шкільних заходах, якщо вона офіційно числиться в класі.

РБК-Україна

Читайте також:

Школярів закликають відмовитися від квітів 1 вересня на користь онкохворих дітей

В Борисполі діти без щеплень зможуть відвідувати навчальні заклади до 30 вересня

В МОН запропонували нові правила вступу до вишів

Канікули по-новому: коли та скільки будуть відпочивати школярі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ #МОН #ОСВІТА #ВДОМА #ШКОЛА
Оголошення
live comments feed...