• Головна
  • Книгу скарг скасовано. Куди тепер звертатися броварчанам?
09:30, 14 березня 2019 р.

Книгу скарг скасовано. Куди тепер звертатися броварчанам?

Книгу скарг скасовано. Куди тепер звертатися броварчанам?

Кабмін скасував ведення підприємцями книг відгуків і пропозицій. Чиновники аргументували таке рішення тим, що книга скарг уводить споживачів у оману, адже пожалітись туди можна, а от ефективність такого способу взаємодії вкрай сумнівна.

Крім того, книга скарг порушує захищеність персональних даних. Будь-хто може подивитися телефонні номери чи адресу мешкання будь-якого іншого скаржника.

Чиновники також вказують, що на книгу скарг підприємці витрачають зайві гроші. Мовляв, в Україні є близько 237 897 суб’єктів господарювання (принаймні станом на вересень) лише у сфері роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, тому в рік витрати можуть сягати більше 100 млн грн.

Скасування обов’язкового застосування Книги відгуків та пропозицій не вплине на стан захисту прав споживачів, та не змінить обов’язковість розгляду звернень споживачів. У Мінрегіонрозвитку наводять цілий перелік інших способів лишити відгук чи пропозицію. Це – звернення:

- до Держпродспоживслужби (подати звернення можна до головного офісу (письмово й електронно), до обласного управління (письмово й електронно) та до місцевого відділення);

- на телефон Урядового контакт-центру (за номером 15-45 та іншими способами; докладніше – ТУТ);

- до Державної фіскальної служби України (подати звернення можна до головного офісу усно, електронно та письмово);

- місцевих органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування (звернення до Броварської міської ради може бути зареєстроване за номером 6-11-11 та подане власноруч в електронному вигляді чи письмово);

- суду (позов у Броварському міськрайонному суді приймуть по вул. Грушевського, 2).

Читайте також: Броварськаполіція порушує права затриманих на свободу, захист та недоторканість

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ КНИГА СКАРГ
Оголошення
live comments feed...