• Головна
  • У Броварському «Лісовому кварталі» пограбували квартиру. Як уберегти житло від злодіїв?
14:46, 6 січня 2019 р.
Надійне джерело

У Броварському «Лісовому кварталі» пограбували квартиру. Як уберегти житло від злодіїв?

Про чергове пограбування у ЖК «Лісовий квартал» стало відомо із посту броварчанки у FB. За словами жінки, це вже третя пограбована  квартира в під’їзді. Як зрозуміти, що на ваше житло злодії «поклали око» і  як вберегтися від пограбування? Про це повідомляє ТРИБУНА БРОВАРИ

У Броварах справжній бум пограбувань. Причина загострення криміногенної ситуації зрозуміла: за останній рік рівень життя українців стрімко впав, зросло безробіття. Так, лише протягом 31 грудня-1 січня у Броварському відділі поліції було відкрито 13 кримінальних проваджень. Серед 13 злочинів  поліціянти зафіксували 7 крадіжок майна. Одна з них була скоєна в новобудові на Київській, 243 – ЖК «Лісовий квартал». Тоді невідомі особи винесли з квартири  значну суму валюти та золоті прикраси.

Цього разу об’єктом  пограбування також  стала одна з квартир у ЖК «Лісовий квартал». Як повідомила у своєму пості  пані Ірина, її чоловік повернувся додому 1 січня, відкрив дверний замок і побачив у квартирі ось таке.

Пані Ірина оцінює лише власні збитки в 10 000 $. За словами потерпілої, грабіжники на їхній квартирі не зупиняться, адже  на частині квартир під’їзду також є мітки.

При цьому, зазначає пані Ірина, зі сторони слідчого ніяких дій не було. Тож сусіди об’єдналися і намагаються  самотужки  розслідувати  пограбування, адже в поліції натякають, що їм є чим зайнятися: розкриттям убивств.  Як зазначає пані Ірина, потерпілим рекомендують переглянути записи камери спостережень, однак управляюча будинком організація цих записів не надає, посилаючись на «конфіденційність інформації».

Розпочалися різдвяні вихідні, частина броварчан  відпочиватиме поза межами міста. Найбільш «хлібними» періодами для «домушників» вважаються тривалі вихідні і свята, коли будинки відвідує багато незнайомих або господарі йдуть у гості. Як зрозуміти, що за вашою квартирою злодії встановили стеження? По–перше, зазначають фахівці, варто звернути увагу на регулярні продзвони по телефону чи в двері нібито рекламних агентів. Про те, що довго немає нікого вдома, можуть «розповісти» як повна  кореспонденції поштова скринька, так і рекламні проспекти, що стирчать у дверях. Встановлюють «домушники» у дверному прорізі й різні маячки – волосинку, сірник, нитку. Протягом дня перевіряють, чи на місці залишений «контролер», та складають приблизний графік, коли господарів не буває вдома. Ознакою того, що квартира під прицілом грабіжників, може бути і печиво під килимком. Таким чином «домушники» перевіряють, чи проходив тут за день хтось із мешканців. Варто також уважно оглянути вхідні двері та замок на наявність плям бруду і подряпин. Такі ознаки свідчить про те, що до замка підбирали підходящі ключі.

У будні зловмисники «працюють», коли господарі на роботі. За статистикою, 67 % крадіжок припадає на першу половину дня. Зазвичай, злодію достатньо п’яти хвилин, щоб взяти найцінніше. 30 секунд із них іде на зламування замка. Серед  наркоманів, «гастролерів» і  професійних «домушників», які за статистикою і скоюють пограбування,  найнебезпечніші – останні. «Домушники» найобережніші, добре знаються на слюсарній справі, конспірації та працюють на замовлення. У будь-яку квартиру вони не полізуть, лише в заможну. Напередодні крадіжки вони розвідують обстановку, збирають інформацію про господарів, їх статки (про це можна дізнатися і з фото в Інтернеті) надійність і захищеність квартири: чи не обладнана вона сигналізацією? Зазвичай, за наявності останньої зловмисники не ризикують залазити в житло. Однак деякі «домушники» можуть і ризикнути, але  втекти багатьом далеко не вдається.

Щоб  вдома не очікувала неприємна несподіванка, фахівці радять:

  • найпростіше – не привертати до себе надмірної уваги і не демонструвати сімейний достаток. Також і в соцмережах (де відпочивали, домашній інтер’єр, машину, дорогі подарунки).
  • Йдучи з дому, закривати вікна, балкони, штори. А якщо їдете надовго, попросіть, щоб за вашою квартирою доглядали родичі або хороший сусід.
  • Обладнати житло сигналізацію. За дві хвилини охоронці мають бути на місці. Це вказується в договорі.
  • Встановити двоє дверей. Перші мають відкриватися назовні, другі бути з ригельним замком.
  • Надійніші замки – накладні (сейфного типу): у них не можна за кілька хвилин зламати серцевину. Проте яким би надійним не вважався замок, немає жодного, якого б не можна було зламати. У серцевину замків шприцом заливають кислоту, щоб швидше роз’їдало.
  • Придбати злу собаку.
  • Встановити в квартирі камеру відеоспостереження.

І, не менш важливо: не варто ховати гроші та цінності в такі місця, де злодії шукатимуть їх найперше. А саме: у сейфах, між простирадлами, у книжкових шафах, у кишенях одягу;  у тайниках, які розміщені в стіні за килимами та картинами, в морозильній камері, під ліжками, килимами, на яких стоять неважкі тумбочки.

Приємних та безпечних свят.

 Фото – зі сторінки Ірини Каспич у ФБ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пограбування #захистити
Оголошення
live comments feed...