• Головна
  • Що робити, якщо Ви стали жертвою телефонного або будь-якого іншого шантажу правоохоронців
ПОРАДА
18:00, 5 листопада 2018 р.

Що робити, якщо Ви стали жертвою телефонного або будь-якого іншого шантажу правоохоронців

ПОРАДА
Що робити, якщо Ви стали жертвою телефонного або будь-якого іншого шантажу правоохоронців
У сучасному житті дуже часто зустрічаються ситуації, коли правоохоронні органи з метою отримання вигоди або швидкого закриття справи вдаються до звичайного шантажу «неугодних» їм громадян, користуючись незнанням законів більшістю населення, а також станом «нервового напруження», яке відчуває кожна людина при спілкуванні з представниками влади. Дану статтю ми вирішили написати з метою, щоб допомогти звичайним людям захиститися від такого свавілля влади. Будемо дуже раді, якщо вона комусь допоможе.
Розберемося на прикладах, як все зазвичай відбувається:
ПОЧНЕМО - Вам телефонують (або приходить Ваш знайомий з відповідним повідомленням) і пропонують прийти в конкретний райвідділ «поки просто по-доброму поговорити, а то буде гірше». Іноді при цьому також називають деталі будь-яких угод, які Ви робили (велика угода, укладена директором підприємства, покупка автомобіля, квартири і т.п.)
Ваша реакція - паніка, Ви судорожно згадуєте, де ж Ви, коли і в чому засвітилися, швидше за все знаходите причини, за якими Вами повинні були зацікавитися, і опрацьовує у своїй голові найгірші сценарії розвитку подій.
З'являється купа порадників, одні кажуть нікуди не ходи, поки не отримаєш офіційну повістку, інші - біжи, рятуйся поки можеш, треті - «Ти ж крутий пацан, тобі нема чого боятися, у тебе все по закону, піди поспілкуйся, з'ясуй що до чого, а якщо що відразу підеш. »
Так ось, в даній ситуації праві тільки перші.
ПРАВИЛО № 1 - Ні в якому разі ні за яких обставин не можна спілкуватися з представниками правоохоронних органів до тих пір, поки Ви не вручили офіційну повістку.
Виходячи з особистої практики скажу Вам відразу, якщо представники влади запрошують Вас до себе неофіційно «просто поспілкуватися», без повістки, значить у них немає ніяких доказів проти Вас і ці самі докази вони хочуть отримати саме від Вас. Або ж, як це буває найчастіше, вони взагалі не хочуть починати ніяке кримінальне провадження, а просто хочуть збагатитися.

Справа в тому, що щоб виписати повістку, їм необхідно внести в реєстр досудових розслідувань певні відомості, почати досудове розслідування, а вони не хочуть цього робити, вони розуміють, що легше просто отримати від Вас «винагороду» і про все забути. Також вони розуміють, що ніяких доказів у них немає і справа нічим не закінчиться.

ТАК НАВІЩО Ж ДОПОМАГАТИ ПРАВООХОРОННИМ ОРГАНАМ НЕЗАКОННО ЗБАГАЧУВАТИСЯ І ЗБИРАТИ ДОКАЗИ ПРОТИ СЕБЕ Ж САМОГО?
Окремо хочемо приділити увагу «бравим хлопцям», які вважають, що вони прийдуть, все самі дізнаються, нікому нічого не скажуть і підуть.
Ви взагалі в своєму розумі? Ви розумієте, що слідчий Вас кличе до себе не з метою викласти Вам на блюдечку всю інформацію, а навпаки отримати її від Вас і ще бажано гарненько Вас налякати, і це як мінімум. Не будемо розглядати більш серйозні і страшні випадки, які теж, на жаль, можливі.

Потрапляючи до слідчого Вам мало того, що нічого не скажуть, можливо навіть і не буде досить, хоча зобов'язані, Ви перетворитеся на безвольного ягняти, від якого будуть намагатися «вичавити» максимум і отримати якомога більше підписів на різних документах.

Навіть якщо Ви відмовтеся давати показання, Вас попросять підписати заяву про це.
Навіщо Ви створюєте додаткові труднощі собі і адвокату, який в майбутньому в разі реального початку досудового розслідування буде надавати Вам правову допомогу?

І останнє, жоден поважаючий себе адвокат, реально бажаючий Вам допомогти, а не просто заробити, не погодитися йти з Вами на допит без повістки. Він, як мінімум, повинен знати в якому процесуальному статусі Вас викликають (свідок, підозрюваний, обвинувачений). Від цього залежить тактика ведення допиту і лінія захисту.

ТАК ЩО Ж РОБИТИ, ЯКЩО ВСЕ-ТАКИ ПОДІБНЕ ЗАПРОШЕННЯ «ПРОСТО ПОСПІЛКУВАТИСЯ» ВСЕ-ТАКИ НАДІЙШЛО:
Спокійно відповідайте людині, що із задоволенням прийдете і поспілкуєтеся з ним після вручення Вам повістки. Далі розмова краще не продовжувати. Можна також заперечити, що Ви не впевнені, що він не шахрай і переконатися в цьому зможете тільки коли отримаєте офіційну повістку і побачите його посвідчення.
На питання як же Вам вручити цю саму повістку відповідайте, щоб відправляли за місцем Вашої реєстрації. При цьому сам адреса реєстрації нікому говорити не варто, якщо це і правда співробітники правоохоронних органів, вони без проблем його самі дізнаються.
Ні в якому разі не погоджуйтесь зустрітися десь в місті, щоб передати Вам порядку. Відповідайте: «Мені колись з Вами зустрічатися, відправте мені все, будь ласка, по пошті, і я прийду до Вас в зазначений у повістці час.»
Після озвучування прохання направити вам повістку поштою можете сміливо кидати трубку і припиняти розмову.
Якщо триває телефонна шантаж вас або ваших близьких - просто не беріть трубку або відразу ж припиняйте підозрілий договір.

До жодної відповідальності за подібні дії Вас залучити неможливо. Ви не зобов'язані вірити на слово кожному, хто зателефонував, що він співробітник правоохоронних органів і не зобов'язані виконувати його вказівки. Пам'ятайте це.

ПРАВИЛО № 2 - Не панікуйте.
Піддавшись паніці і емоціям Ви будете не здатні адекватно оцінювати і контролювати ситуацію, а також свої слова і дії, що в підсумку може дуже дорого Вам коштувати.
І пам'ятайте: якщо Вас шантажують, значить мета правоохоронних органів в 99% випадків отримати від Вас щось, а не реально починати кримінальне провадження.
ПРАВИЛО № 3 - Заздалегідь про всяк випадок проконсультуйтеся з адвокатом з приводу надійшла до вас загрози і забезпечте себе підтримкою на випадок, якщо все-таки офіційна повістка в вас прийде.
У половині випадків співробітники правоохоронних органів після невдалих спроб шантажу забувають про Вас. Але, якщо цього не станеться, завжди краще заздалегідь підготуватися до офіційного розмови, знайти підходящого адвоката, щоб не робити це в останній момент, дати йому можливість заздалегідь ознайомитися з документами і взяти у нього контактний телефончик, за яким Ви зможете його завжди набрати в разі неприємностей.
Якщо ви будете виконувати всі вищевказані рекомендації, ваші шанси на успіх зростуть у багато разів.

Успіхів! Ми сподіваємось дані рекомендації допоможуть кому-небудь з читачів.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ:   

Візит поліції до вашої оселі

Поліцейським і рятувальникам збільшать зарплату

Обмеження швидкості

Обурені мешканці Броварів задихаються від фекального смороду

У Броварах напали на адвоката

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВИКЛИК ПОЛИЦИЯ УКРАИНА БРОВАРЫ ПОВЕСТКА ТЕЛЕФОН ЗВОНОК ВЫЗОВ ТЕРРОР ШАНТАЖ
Оголошення
live comments feed...