• Головна
  • Броварський басейн "Хвиля", як "пам’ятник" людській недбалості і безгосподарності
15:32, 21 листопада 2016 р.

Броварський басейн "Хвиля", як "пам’ятник" людській недбалості і безгосподарності

Бровари завжди були спортивним містом, а броварчани просто обожнюють спорт.

Повернемося трохи в історію...

В часи СРСР у Броварах функціонувало чотири 25-метрових басейни. До того ж, у 1992 році у місті ввели в експлуатацію 50-метровий басейн «Купава». За довжиною доріжки на душу населення, місто займало перше місце в усьому Радянському Союзі. Міські басейни мали можливість відвідувати та зміцнювати власне здоров’я усі бажаючі. Тут декілька разів на тиждень відвідували заняття учні міських шкіл, а також тренувалися учні відділення плавання ДЮСШ №1.

У Броварах планувалося будівництво ще одного басейну, який повинен був будуватися паралельно зі школою №11 на території десятої школи. Однак, Радянський союз розпався, залишилися не здійсненними і ці плани.

Невтішне сьогодення...

Фінансова криза в Україні зачепила і спортивне життя Броварів. Першим перестав функціонувати басейн «Хвиля», що розташований в Південному мікрорайоні міста, біля другої школи. Приміщення басейну в середині 90-х років здали в оренду. Спочатку планувалося відкрити медичний центр, але щось не склалося і басейн почав поступово занепадати.

На сьогодні, басейн у жахливому стані - повибивані вікна і двері, розкрадене майно і гори сміття.

Після того, як місто забрало споруду у комунальну власність, планувалося проведення капітального ремонту. Були великі сподівання, що басейн знову запрацює на повну потужність. Але знову не склалося... Через брак коштів, не було зроблено нічого!

Басейн стоїть, як пам’ятник людській недбалості і безгосподарності, лякаючи жителів Броварів своїм гнітючим станом

Два роки тому була проведена експертна оцінка будівлі та території басейну. Старе приміщення реставрації вже не підлягає, а щоб позбавити школярів спокуси гуляти руїнами, встановили нову металеву огорожу.

На замовлення федерації плавання України був розроблений комерційний проект його реконструкції, який отримав назву «Н2О». Після детального вивчення, цей проект не отримав належної підтримки. При проектуванні басейну необхідно забезпечити ряд технологічних умов: потужна система вентиляції, очищення та дезінфекція води, недопущення порушення розміру земельної ділянки, окремі роздягальні для дітей та дорослих. Якщо басейнів декілька, вони не повинні знаходитися в одному приміщенні. Однак, у проекті «Н2О» жодна з цих умов не була забезпечена. Зрештою, від проекту відмовилися.

Щодо майбутнього басейну «Хвиля», то очевидно одне – споруда реконструкції не підлягає і на його місці будуватимуть новий басейн. От тільки коли – невідомо.

Однак, броварські спортсмени, не дивлячись ні на що, з гідністю продовжують спортивні традиції міста. Нагадаємо, нещодавно броварські плавці вибороли золоті нагороди на Кубку України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #басейн #"Хвиля" #плавання #занедбаність #руїни
Оголошення
live comments feed...