19:06, 12 листопада 2016 р.
Броварщина підтримала Всеукраїнський день писемності та мови
9 листопада, в День української писемності та мови, вся Україна писала радіодиктант, присвячений рідній історії держави. Тарасівський НВК приєднався до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
У заході взяли участь вчителі та старшокласники школи. Тема диктанту викликала схвалення та зацікавила багатьох, бо була актуальною – «Україна на зламі тисячоліть».
У тексті диктанту прослідковується історія розвитку нашої держави від Київської Русі до сьогодення. Наприкінці автор тексту наголосив на злободенне розуміння Шевченківської настанови «Любіте Україну во врем’я люте», і висловив впевненість, що правда – за українцями.
Довідка
День украї́нської писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 8 та 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Свято було засновано 8 листопада 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою, який на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».
В Указі було чітко вказано, коли та чому треба відзначати свято:
«Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
У День української писемності та мови за традицією:
- покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
- відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
- заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
- стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічно кількість учасників складає понад 5 млн чол. із 20 країн світу.
Українське радіо також не пропускає День української писемності та мови, а вже традиційно влаштовує радіодиктант національної єдності. Цю акцію було започатковано ще 2000 року.
Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту. Головна мета диктанту не стільки з’ясування рівня знань української мови, скільки демонстрація єдності з усіма, хто любить і шанує українське слово.
У 2010 році у цей день відбулося, мабуть, найяскравіше святкування за усю історію свята. У Києві пройшла акція-протест «Займіться ділом, а не язиком!» спрямована проти законопроекту «Про мови» № 1015-3.
Під Адміністрацією президента зібралося близько 500 людей. Серед них — студенти та викладачі національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного університету «Києво-Могилянська академія».
Яскравою постаттю серед мітингувальників був літній чоловік із плакатом «Найгірші правителі в історії України: Ленін. Сталін, Янукович». Висловлюючи протест проти Закону України «Про мови» № 1015-3, присутні скандували «Займіться ділом, а не язиком!».
З Банкової учасники акції ходою вирушили до Майдану Незалежності, вигукуючи «Слава нації», «Смерть ворогам», «Україна — нація», «Україна понад усе!», «Київ — українське місто», «Ми любимо українську мову», «Одна держава — одна мова», «Геть закон про мови», «В рідній країні — рідна мова», «Українській мові — жити». На головній вулиці країни із близько 600 свічок було викладено заклик «Відчуй смак української мови».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
live comments feed...