• Головна
  • Що робити броварчанам, які вирішили відмовитися від централізованого опалення?
13:14, 12 листопада 2016 р.

Що робити броварчанам, які вирішили відмовитися від централізованого опалення?

Перш ніж приймати радикальні рішення, треба добре ознайомитися з чинним законодавством та можливостями, які надають існуючі нормативні акти.

У «Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання» чітко вказано, що відключитися від централізованого опалення можна тільки усім будинком.

Документ затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 4 від 22.11.2005 року (остання редакція – від 09.08.2008 року).

У документі не передбачено відключення окремої квартири від централізованого теплопостачання. А от щоб відключити увесь будинок від опалення власникові необхідно написати заяву в міжвідомчу комісію при райадміністрації.

У заяві необхідно вказати причину відмови від послуги. Також, так як відключення проводиться усього будинку разом, необхідно надати копію протоколу загальних зборів мешканців будинку.

Крім того, ще знадобиться рішення про відключення від системи ЦО і облаштуванні в будівлі системи індивідуального або автономного опалення. Рішення повинні підтримати всі власники квартир – в іншому випадку комісія відмовить у відключенні будинку від ЦО.

Нещодавно у одному зі своїх коментарів голова правління Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак розповів:

«Коли відключається цілий будинок від центрального опалення, тоді ставиться заглушка на вході. Відповідно всі внутрішньобудинкові мережі центрального теплопостачання демонтуються».

У такому разі мешканці не будуть отримувати рахунок за опалення місць загального користування.

Серед альтернативних видів опалення газове чи електричне. Але і той, і інший доведеться узгоджувати з постачальниками газу чи електрики, бо вони створюють додаткове навантаження на мережі.

«Установка газових котлів повинна бути узгоджена з газовою службою. Якщо це не суперечить технічним можливостям і є 100% згода мешканців будинку. Головною технічною проблемою є відсутність димових каналів в багатоповерхових будинках», – зазначає Роман Співак.

Це стосується і установки електричного обладнання – не можна використовувати індивідуальне опалення хаотично. Якщо не вдасться домовитися про централізоване постачання, можна буде встановити дахову або модульну котельню.

Але перш ніж все ж таки остаточно відмовитися від опалення, треба спочатку утеплити будинок та розмістити загальнобудинкові лічильники тепла. Це допоможе знизити вартість послуг.

«Можливо, не варто відмовлятися від ЦО, а гроші, які мали намір витратити на альтернативне опалення, вкласти в енергоефективні заходи. Це дозволить значно зменшити рахунки в квитанціях», – підсумував експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #опалення #відключення
Оголошення
live comments feed...