Бюджетні слухання почалися звітом відділу капбудівництва

Про об’єкти, які збираються фінансувати з бюджету розвитку, перед депутатами звітувалася начальниця відділу капітального будівництва Броварської міської ради.

Зустріч в рамках бюджетних слухань відвідали 11 депутатів, переважно з фракцій БПП, Самопоміч, УКРОП, РПЛ та позафракційний. Також були присутні: секретар міськради, начальниця фінансового управління та начальниця відділу капітального будівництва.

Як зазначила доповідачка – очільниця ВКБ Людмила Павлик, в неї є перелік об’єктів, по яких вже готові проекти. Саме них і обговорювали депутати на зустрічі. Згідно попереднього переліку, представленого ВКБ, орієнтовні обсяги фінансування (вартість об’єктів) становлять 340 334,504 тис. грн, а бюджетний запит на 2017 рік склав 52 330,000 тис. грн. За словами пані Павлик, у відділу капбудівництва є три основні програми:

  • інженерні мережі,
  • об’єкти соціального призначення,
  • вулично-шляхові мережі.

1. Реконструкція каналізаційних очисних споруд тягне аж на 137 мільйонів гривень, реалізувати цей проект місто може лише на умовах співфінансування (10%). Наразі немає конкретних інвесторів, тож сума витрат, що закладається в бюджет (13,7 млн), є умовною. Проте як зазначив секретар міськради Петро Бабич, міськрада веде переговори з польськими партнерами, які готові фінансувати 50-70% витрат по проекту. Інші кошти планують отримати з області або Міністерства екології.

Виділяти кошти потрібно, – погодилися депутати, лише зауважили, що місто могло би давно побудувати очисні споруди за рахунок коштів пайових внесків забудовників. Такі обсяги житла, які з’являються в місті останнім часом, мали би окупити будівництво очисних.

2. 2,5 мільйони на каналізацію на Торгмаш – проект повинен вирішити проблему підключення до мережі декількох старих двохповерхівок, також туди зможе врізатися приватний сектор на Радіостанції (проте вибірково, зауважив Петро Бабич). Депутати вже узгоджували виділення цих коштів на нещадавній 17-й сесії, але Людмила Павлик пояснила, що в цьому році кошти використати не зможуть, будівництво потрібно починати навесні, тому й включила цей проект у бюджет-2017.

3. Часткове вирішення проблеми підтоплення Старого міста – добудова вже майже побудованої мережі водовідведення, прокладання 468 метрів каналів. Цей проект давно почали, але останні півкілометра проходили приватними ділянками, і не було остаточної згоди його закінчити. Зараз нарешті проект завершують і просять на це 2 млн грн. Треба робити! – одноголосно погодилися депутати.

4. Близько 7 млн грн потрібно на будівництво дощової каналізації на Чорновола і Фельдмана. Воду планують відвести до об’їзної дороги до озера Осинка, це буде самотічна каналізація, зроблена з природним нахилом.

5. В районі вулиці Грушевського під час дощів збирається велика калюжа, для реалізації проекту по її відведенню потрібно внести коригування в уже існуючий проект (6 млн грн – залишок по проекту в цінах 2008 року). “Треба буде зробити “прокол” на Кірова та з’єднати комунікації,” – зазначила Людмила Павлик. Попередньо закладають 1 млн (проект плюс роботи, сума умовна, буде уточнюватися).

6. Басейн “Хвиля”: занедбану будівлю басейну на Торгмаші планують знести та побудувати новий басейн. Кошти на це потрібні чималі – 83 млн грн, звісно проект можна реалізувати лише на умовах співфінансування (10%). Чиновники зауважували, що кошти (8,4 млн) закладати треба, а як з’явиться можливість співфінансування? Депутати ж притримувалися думки, що вкладати гроші в третій басейн в місті – це занадто, хоч би з тими, що є, розібратися. Басейн потрібен, але не в першу чергу.

7. Інший спортивний об’єкт на межі розпаду – спорткомплекс “Металург”. На його реконструкцію потрібно 22 млн грн, броварський бюджет може виділити 10% – 2,3 млн. Позиція чиновників була подібною до попередньої: якщо зараз це не зробити, “Металург” розвалиться, потрібно закладати кошти, якщо знайдуться джерела співфінансування.

Депутати згадали про альтернативний варіант: віддати будівлю компанії “Фелікс Енерджі”, та згодна робити там ремонт і відновити будівлю. За це компанія просить виділити 2 га під будівництво ТЕЦ. “Попередньо мова йшла про будівництво котельні, землю під це можна віддавати без аукціону, – розповів секретар міської ради, – а під ТЕЦ – лише через аукціон. Аукціон ми не можемо провести, бо немає зонування території”. Також депутати поставили під сумнів подібне рішення через екологічну шкоду для міста.

8 і 9. Будівництво шкіл на Симоненка та Петлюри не викликало заперечень. Зазначили лише, що школа на Симоненка буде не однією великою на 2 640 учнів, а комплексом шкіл, кількість же учнів визначать проектанти. Окрім 3,5 млн грн та 1,5 млн (попередні цифри, корегуватимуться після тендеру) на проектування вирішили закладати кошти вже і на самі роботи – зупинилися на орієнтовній цифрі 50 млн.

Людмила Павлик розповіла, що попереднє спілкування з різними проектантами вже відбувалося (4 жовтня в міськраді пройшла презентація кількох проектів шкіл від різних виконавців), проте визначати організацію будуть на тендері. “Після 15 листопада я розміщую інформацію на “Прозорро”, – сказала начальниця ВКБ. За даними проектантів, стадія “П” буде готова за 14-17 тижнів.

10. Добудова адмінбудівлі-культурно-виставкового центру на Гагаріна, 18. “Свого часу йшли перемовини з театром ім.Лесі Українки, – розповіла пані Павлик. – Проте процес зупинився через втручання пані Дяченко, вона наполягала на проведенні громадських слухань, аби визначитися, чи потрібна і для чого ця будівля. Але нічого зроблено не було, театр вже змінив думку про співпрацю з нами. Зараз ми ведемо знову переговори, можливе співфінансування проекту Міністерством культури”.

11. Новозбудована так звана “алея кохання”, а за документами “пішохідний бульвар в 34 мікрорайоні”, передбачає 3,5 млн грн. Це новий проект, цього року, реалізований за спонсорські кошти. Як зазначила доповідачка, внески декількох інвесторів склали 1,8 млн грн, за ці кошти закінчують укладати плитку, а от вже освітлення та благоустрій території (лавочки, урни, дитячі майданчики) треба робити за бюджетні кошти, якщо не знайдуться ще спонсори. Лише на мінімальне освітлення (без запланованих декоративних ліхтарів) вздовж алеї потрібно 600 тис грн.

12 і 13. Будівництво вулиці Симоненка та реконструкція вулиці Київської. Будівництво нових вулиць не викликало захоплення у депутатів. “Чому ми повинні підвищувати інвестиційну привабливість новозбудованих житлових комплексів, до яких ведуть ці нові вулиці, забуваючи про мешканців старої частини міста, які роками живуть без доріг?” – завдавалися питаннями депутати. А от Київську потрібно робити (хоча і це ставилося під сумнів, мовляв, таким чином ми провокуємо збільшення транзиту в нашому місті).

Перелік об’єктів, які обговорювали сьогодні депутати, був попереднім. Він буде поповнюватися. Так, наприклад, на зустрічі згадали і обіцяли додати проект реконструкції футбольного поля в парку “Перемога”. Також наприкінці звіту Людмила Павлік зачитала звернення громадян. “Якщо ви, депутати, вирішите, що це також потрібно робити, наш відділ буде займатися розробкою відповідних проектів”, – додала вона.

Нагадаємо, наступна зустріч відбудеться завтра, 9 листопада, о 15:00 в малій залі міськвиконкому. На ній будуть розглядати бюджетні запити Броварської центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги.

brovary.pravo-znaty.org.ua
Бровари бюджет слухання
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Президент Володимир Зеленський підписав закон про надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» замість грошової допомоги у розмірі 5 тисяч гривень. «Пакунок малюка» запровадили ще у 2018 році, але в липні 2020-го його замінили на цільову грошову компенсаційну виплату у розмірі 5 тисяч гривень. Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у ПриватБанку зі спеціальними режимами викори...
Бізнес
Побутова техніка завжди дає збій у найнезручніший час: на придбання нової катастрофічно не вистачає грошей, ще й контактів грамотного майстра під рукою немає. Якщо ваша пральна машина влаштувала вам саме таку «підставу», не поспішайте засмучуватись - ми допоможемо!  Головне - не намагайтеся самостійно ліквідувати поломку, адже для цього потрібні спеціальні знання та обладнання. Довіряти ремонт побутової техніки варто лише справжнім професіоналам з великим...
Пригоди
В селі Требухів, що на Броварщині, затримали чоловіка, який розповсюджував агітаційні агітаційні матеріали з неправдивою інформацією. Зокрема, агітатор розклеював на парканах листівки зі зміненим номером кандидата у виборчому бюлетені. Порушником виявився 42-річний місцевий житель. Задокументували його неправомірну діяльність співробітники Броварського відділу поліції, вони ж вилучили усю агітаційну продукцію. За фактом перешкоджання здійсненню виборчого...
Бізнес
Закінчилася пора відпусток і співробітники не впізнають один одного? Ви відчуваєте, що за літо команда розбалансувалась і потрібно згуртувати колектив? З'явилися нові завдання, що вимагають навчання і потрібен недорогий, але відповідний параметрам конференц-зал для семінару? А потім поплавати в басейні і колективом поїсти шашличка, може навіть з ночівлею? А якщо з ночівлею, то в неділю з ранку, кому - гідромасажні процедури а кому кисневий коктейль або від...
Пригоди
Вчора, 21 жовтня, близько сьомої години вечора, на трасі між Броварами та Києвом на узбіччі палала вантажівка. Відео з місця пригоди опублікував "Киев Сейчас" у Телеграмм. Як повідомляє Трибуна, 34-річний водій фури з Тернопільської області, на щастя, не постраждав. Вогонь пошкодив передню частину кабіни автівки, кузов та передні покришки на колесах. Причини пожежі наразі встановлюються. Читайте також: В Броварах протягом години сталися дві пожежі В Бровар...
Бізнес
Організація свята - справа не з легких. Складання меню, приготування різноманітних страв, прикрашання оселі, сервірування столу...зазвичай, по закінченню підготовчого процесу господині вже зовсім не до веселощів - хочеться просто відпочити у тиші та спокої. На щастя, часи змінюються, а разом з тим і підхід до організації свят. З кейтерінговою компанією «Upbeat Catering» вам більше не доведеться витрачати безліч сил та часу на приготування їжі та сервіруван...
Суспільство
Сьогодні, 22 жовтня в місті та районі з 8:00 до 20:00 години буде припинено електропостачання. Так, в Броварах, через установку обліку НА ТП, не буде світла на вулицях: А.Голуба, Олійника, Попова, Москаленка, В. Великого, Лагунової та Незалежності. Крім того, через проведення технічного обслуговування, заплановано відключення енергопостачання у селі Красилівка по вулиці Садовій. Цей графік не стосується позапланових (аварійних) відключень електроенергії. Д...
Пригоди
Вчора в мережі Ірнернет з’явилося повідомлення про злочин, який нібито скоїли броварські правоохоронці. Авторка публікації стверджувала, що поліцейські неправомірно провели обшук і забрали у чоловіка зарплату. За інформацією поліції Київщини, 20 жовтня бійці полку поліції особливого призначення здійснювали відпрацювання за орієнтуванням про вчинення крадіжки  у місті Бровари. Тоді поліцейські й зупинили чоловіка, який за прикметами підпадав під орієнтуванн...
Бізнес
У сучасному світі вкрай важливо знати свої права та вміти їх захищати. Особливо це стає актуальним у ситуаціях, що пов’язані з фінансами. В теорії, вступити у права наслідування - просто, достатньо чітко притримуватись встановлених законом термінів та мати необхідні для цього документи. Проте на практиці все виявляється набагато складніше. Розібратися в усіх тонкощах справи і отримати те, що ваше по праву, іноді під силу лише досвідченому адвокату. Успішни...