• Головна
  • Як броварчани можуть заощаджувати на гарячій воді
08:40, 23 жовтня 2016 р.

Як броварчани можуть заощаджувати на гарячій воді

Експерти вважають, що проблему можна буде якщо не вирішити, то хоча б зменшити. Для цього потрібно встановити багатотарифний лічильник. Він буде враховувати температуру води в крані, а потім прив’язувати цей показник до тарифу, пояснив експерт з питань житлово-комунального господарства Олег Голубенко.

«Такі лічильники в Україні існують давно, і вони внесені до державного реєстру засобів вимірювальної техніки та, фактично, вже в продажу знаходяться, починаючи з 2007 року. І з 2007 року були перші спроби їх установки безпосередньо споживачами гарячої води, часто з боями, часто з проблемами, тому що ЖЕКи не завжди були зацікавлені в установці таких приладів обліку», - пояснив Голубенко.

Багатотарифний лічильник має чотири параметри:

  • води, яка йде до 40 градусів, вона вважається як холодна вода,
  • вода від 40 до 44 градусів, вона йде дешевше з коефіцієнтом 0,7,
  • вода до 50 градусів вважається з коефіцієнтом 0,9,
  • вода після 50 градусів вважається як гаряча вода і оплачується 100%.

Також є ще лічильники, які мають два параметри, багатотарифні, які вважають воду до 50 градусів і після 50 градусів.

«Тобто, та вода, яка до п'ятдесяти градусів, вона йде з коефіцієнтом 0,9. Людина в праві і має можливість самостійно, в залежності від того, скільки води він споживає, скільки він за це платить, в праві і має можливість порахувати безпосередньо наскільки йому вигідна установка такого лічильника. Але не слід забувати, що лічильник вимагає також повірки, як правило, ця перевірка здійснюється раз на три роки», - розказав Олег Голубенко.

Вартість тарифного лічильника складає орієнтовно до 2000 гривень. Також, треба буде заплатити за установку, доставку, пломбування. Парламент має прийняти кілька законів по змінах до розрахунку тарифів ЖКГ, тому за цим треба уважно слідкувати.

Сказати напевне, скільки можна заощадити з установкою такого лічильника важко, бо в кожному будинку і навіть квартирі можуть бути різні результати.

«Є будинки, в яких є теплові пункти і гаряча водопідготовка. Підготовка гарячої води здійснюється безпосередньо в будинку, в тепловому пункті. Є квартири, які знаходяться в безпосередній близькості до теплового пункту, і у них, природно, як правило, перебоїв не існує з водою», - привів приклади експерт.

Є у лічильників і мінус – вони виходять з ладу іноді зовсім несподіванно.

«Вихід зі строю такого лічильника вимагає його повідомлення організації, яка постачає гарячу воду, необхідно знімати пломбу, необхідно відправляти його в ремонт, після цього повертати, знову ставити, встановлювати, знову відновлювати пломби, знову, фактично, проводити вже розрахунки за таким лічильником.»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #лічильник #вода
Оголошення
live comments feed...