Реклама
14:15, 6 вересня 2015 р.

Шкіра та її функції

Реклама

Шкіра людини, воістину, вважається дивним органом, будучи посередником між тілом і навколишнім середовищем. За своєю природою, цьому органу надано чимало важливих функцій, які сумлінно служать для повноцінної життєдіяльності людини.

Шкірою ми пізнаємо світ через тактильні відчуття. Ось чому маленьким дітям все потрібно поторкати, помацати – так малюки пізнають світ. Завдяки кожному покрову, організм підтримує тепло і блокує попадання мікробів. Не менш важлива функція шкіри – захисна, вона оберігає організм від зовнішніх подразників і впливу зовнішніх агресивних середовищ. Крім того, в ній закладені визначники контрастних температур. Виходить, що шкіра - орган універсальний, тому як виконує найрізноманітніші функції, хоча наука не заперечує появи нових.

Дійсно, шкіра найважливіший і універсальний орган, від того її ураження можуть вважатися катастрофічними для людини. Так, лікування раку шкіри на трохи більш тривалій стадії може виявитися вже несвоєчасним: http://www.cliniccyberknife.ru/kiber-nozh-metod-lecenie-raka-onkologii-opuholey-metastaz-udalenie-cyberknife.

Шкіра людини містить в собі три основні шари: надшкір'я – епідерміс, шкіри – дерми і підшкірно-жирової клітковини. Епідерміс містить кілька пластів, наділених особливими функціями. Перший пласт – роговий. Він являє собою часте скупчення клітин, схожих на тонкі пластини. Пластини постійно відмирають і поновлюються, очищаючись від мікробів і бруду. У другому пласті – базальному, відведено місце для епітеліальних клітин, сенс життя яких полягає у виробленні меланіну (речовини, яка захищає тканини від ультрафіолетових променів). Меланін дає шкірі пігментний окрас. Другий основний пласт – дерма, яка складається з тісного сплетіння волокон і капілярів. Волокна, завдяки природній еластичності, обдаровані здатністю розтягуватися і приймати початковий стан.

Між зовнішнім мікрокліматом і тілом відбувається тепловий обмін через шкіру. Температура, вступаючи в контакт з організмом, стикається з нервовими закінченнями – рецепторами, викликаючи в ньому реакцію теплового обміну. Рецептори впливають на кровоносні судини, які звужуються або розширюються під впливом різних температур.

Шкірний шар являє собою складний рельєф у вигляді складок, зморшок і родимок, а колір шкіри – показник здоров'я. Родимки – це також показник здоров'я, тому деякі з них служать проявом згадуваного вище раку шкіри, який практично завжди може бути чреватий ще й лікуванням метастазів головного мозку: http://www.cliniccyberknife.ru/kiber-nozh-lechenie-raka-udalenie-metastaz-operatsiya-cyberknife. У підшкірно-жирової клітковини (третій шар) не менш важливе завдання: за допомогою кровоносних і лімфатичних судин відбувається постачання клітини харчуванням і видалення використаних продуктів обміну.

Сальні залози розташувалися по всій шкірі, обходячи стороною долоні рук і ступень. При контакті з різними температурними режимами сальні залози виробляють шкірний жир, оберігаючи шкіру від сухості і грубості або ж від висихання. Потові залози переважно розташовуються на долонях, в пахвових западинах і на підошвах. При активній роботі потових залоз, з організму виходять шлаки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...