Електричні велосипеди поєднують особливості конструкції звичайного байка та невеликий, але досить потужний двигун із живленням від акумуляторної батареї. Володарю не потрібно докладати зусиль для пересування дорогою: педалі крутяться самостійно, а водій лише регулює напрямок руху. Про основні переваги та особливості електровелосипедів поговоримо у статті. photo-1620802051782-725fa33db067?q=80&w=2069&auto=format&fit=crop&ixlib=rb-4.0.3&ixid=M3wxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHx8fA%3D%3D

Які переваги мають електричні велосипеди

Можна зауважити такі плюси електровелосипедів:

  1. Автоматична їзда. Користувачеві не потрібно залучити м'язову силу, що особливо важливо під час подолання великих відстаней. Місткий акумулятор дозволяє проїхати на одному заряді до 200 кілометрів.
  2. Екологічність. Транспорт працює на електриці, яка виробляється природним способом і не шкодить довкіллю, як вихлопні гази з бензинових моторів.
  3. Великий ресурс. Навіть недорогі електричні велосипеди можуть долати десятки кілометрів, не підключаючись до розетки, чого достатньо для безпроблемної поїздки на роботу і назад.
  4. Доступна вартість. Покупця однозначно здивують низькі ціни на електричний велосипед, особливо порівняно зі скутером або мотоциклом на електродвигуні.
  5. Широкий модельний ряд. Виробники пропонують байки для міських доріг та сільської місцевості, варіанти для дорослих та дітей, велосипеди з різною комплектацією та ціновою політикою.
  6. Тривалий термін служби. Простота конструкції та надійність складання забезпечують максимальну довговічність електричного транспорту за мінімального догляду.
  7. Варіативність експлуатації. Володар може використовувати електровелосипед як звичайний байк, розвиваючи швидкість завдяки крученню педалей — наприклад, якщо хочеться скинути зайву вагу або заощадити енергію в АКБ.

 

Особливості конструкції електровелосипедів

 

Як і звичайні, електричні велосипеди класифікуються за призначенням, наприклад:

  1. гірські із закрученим кермом та посиленою амортизацією для поїздок горбистою місцевістю;
  2. міські зі зручним сідлом та корисними дрібницями для поїздок у межах населеного пункту;
  3. шосейні з полегшеною конструкцією для участі у перегонах на трасах;
  4. гібридні, що поєднують функціональні можливості різних типів;
  5. фетбайки з широкими колесами для подолання складних перешкод.

 

Особливості кожного електровелосипеда залежать від типу та класу, до якого він належить. Сучасні моделі здатні розганятись до 10–50 км/год і проїжджають на одному заряді акумулятора в середньому до 30–200 кілометрів. Акумулятор заповнює запас енергії за 6–24 годин з нуля до 100%. Потужність двигуна впливає на набір швидкості велосипедом та підвищує його вартість. У комплект можуть входити додаткові елементи конструкції — наприклад, багажник для покупок, цифровий дисплей із сенсорним керуванням, гідрозахист по периметру або світлодіодне підсвічування для позначення себе на дорозі у темряві.