Великим попитом у садівників користуються сорти полуниці, які дають врожай двічі або навіть більше раз за сезон. Таким чином забезпечується конвеєр надходження продукції, тобто пролонгованість періоду збору свіжих плодів. Можна купити саджанці пізньої полуниці, щоб поласувати ягодами в липні. У ремонтантних сортів дозрівання триває в осені за сприятливих погодних умов. Виростити багато смачних ягід — не проблема, але треба дотримуватись певних алгоритмів, щоб результат виправдав очікування.

Відмінності  догляду

Якщо ви збираєтеся вирощувати полуницю, яка дає плоди декілька раз за сезон, то врахуйте можливість розташувати саджанці на достатній відстані — приблизно 40 см. Ремонтантні сорти мають більшу потребу у поживних речовинах, тому й площа на одну рослину повинна бути достатньою.

Великі та смачні ягоди виростають тоді, коли коренева система споживатиме нормовану кількість мінеральних та органічних сполук. Добрива треба вносити регулярно, частіше, ніж для сортів літньої родючості. Для підгодівлі підходять суміші, які містять:

  • азот;
  • калій;
  • фосфор;
  • мідь;
  • залізо;
  • йод;
  • бор;
  • марганець.

Органіка у вигляді біогумусу, компосту, перегною поліпшує склад і властивості ґрунту.

Правила гарного врожаю

Саджанці  ремонтантної полуниці купити в Україні та висадити на грядки краще восени. До настання холодної пори коренева система встигне адаптуватися. Навесні кущі почнуть активно вегетувати, та навіть випустять бутони. Перші квіти треба видалити у молодих рослин, щоб дати їм змогу добре розвинутися. Після наступного цвітіння можна очікувати багатий врожай.

Грядки с полуницею треба гарно мульчувати. Такий агротехнічний захід допомагає зберегти вологу у прикореневій зоні. Вкриті рослини добре переносять зиму, тому навесні рясно цвітуть, формують зав’язь, яка згодом перетворюються у смачні та ароматні ягоди. Для мульчі можна використовувати солому, компост, торф. Якщо кислотність ґрунту занизька, то підійдуть голки хвойних дерев.

Важливо правильно підготувати рослини до зими. Після збору останнього врожаю, треба скоротити поливи або зовсім припинити. Корисною у цей час буде підгодівля мінеральними сполуками. Це забезпечить морозостійкість, а запас речовин сприятиме гарному росту навесні. В середині жовтня треба видалити за допомогою секатору сухе листя та квітконоси. Після цього можна збільшити шар мульчі та залишити кущі до настання нового сезону.