Помічали у себе на обличчі поодинокі чорні цятки, або їх скупчення біля носу, на лобі, щоках — скоріш за все це комедони. Вони з’являються через накопичення в порах змертвілих часток шкіри, залишків підшкірного сала, макіяжу, бруду та пилу. 

Як позбутися цього неприємного косметичного дефекту знають фахівці магазину доглядової косметики Pro.cosmetos, які готові поділитися цією важливою інформацією з вами.

Якими бувають підшкірні комедони, розкажуть фахівці procosmetos.com.ua

Комедони — одна з найбільш поширених шкірних проблем, з якою час від часу стикається кожна людина. Комедони на обличчі розрізняють за тим, як вони виглядають. Зустрічаються:

  • відкриті комедони — з’являються переважно на носі та в Т-зоні, у відкритих порах на поверхні шкіри, зовні виглядають як округлі чорні цятки;
  • закриті — можуть з’являтися на щоках, лобі та інших ділянках обличчя, виглядають як невеликі тверді підшкірні грудочки тілесного або білого кольору. 

Важливо розуміти, що комедони не є запаленням, шкіра біля них не подразнена, всередині пор немає утворення гною. Для боротьби з цим косметичним дефектом чудово підходить професійна косметика по догляду за обличчям.

Чорні комедони утворюються у відкритих порах на поверхні шкіри. Формування відбувається в гирлі волосяного фолікула, де накопичується бруд, надлишки себуму, косметичних засобів, тощо. Забившись, бруд у порі починає окислюватись, що призводить до утворення чорної пробки. 

Варто зазначити, що відкриті комедони не є сальними нитками, тобто незначним накопиченням шкірного сала та відмерлих частин біля волосяного фолікула. Наявність на шкірі сальних ниток це норма, яка не потребує видалення чи лікування.

Закриті комедони утворюються через закупорення волосяного фолікулу відмерлими клітинами, та залишками підшкірного сала. Підшкірні комедони не мають запалення, на відміну від папул і пустул, але потребують використання професійних засобів від закритих комедонів.

Причина появи комедонів може бути різною. Найчастіше це: 

  • збільшена кількість шкірного сала;
  • недостатнє зволоження шкіри;
  • сухе та забруднене повітря;
  • погане очищення від залишків декоративної косметики;
  • використання неякісної доглядової косметики.

Помічаєте що шкіра на обличчі схильна до висипань — вам варто звернутися до дерматолога та купити професійну доглядову косметику.

Професійний догляд за обличчям Pro.cosmetos — надійний спосіб запобіганню появі комендонів 

Запобігти появі комедонів може правильний догляд за шкірою — це м’які засоби для очищення та зволоження. Обираючи доглядову косметику для обличчя, зверніть увагу та засоби з AHA/BHA-кислотами, які мають заспокійливі, протизапальні та антимікробні компоненти. 

При догляді за шкірою дотримуйтесь таких правил:

  • не забувайте кожен вечір знімати макіяж за допомоги гідрофільної олії;
  • для вмивання обирайте м’які засоби;
  • використовуйте сироватку від закритих комедонів;
  • замініть скраби для обличчя на м’які ексфоліанти;
  • обирайте тоніки з кислотами та ензимну пудру для дбайливого видалення відмерлих клітин шкіри.

І наостанок — професійна косметика для догляду ProCosmetos буде ефективною тільки у разі регулярного використання. Не забувайте про щоденний догляд за шкірою обличчя та використовуйте тільки безпечні доглядові засоби.