Однією з найбільших статей витрат держави є будівельні та ремонтні роботи не лише на тих обʼєктах, що постраждали внаслідок атак, а й на запланованих локаціях. Навіть попри те, що мирне життя поки не повернулось, населені пункти потребують відновлення доріг, будинків та споруд. Отож виконавці таких робіт завжди можуть знайти цікаве державне замовлення. Що для цього потрібно та як його отримати — читайте у цій статті.

Де шукати державні замовлення

Починаючи з 2016 року всі державні замовлення публікуються в електронній системі публічних закупівель Prozorro. Інформація доступна у відкритому доступі, а тому кожна охоча компанія може знайти для себе щось цікаве. Для того, щоб мати можливість отримати замовлення та комунікувати із замовником, необхідно бути зареєстрованим на електронному майданчику — це обовʼязкова умова. З цього ж майданчика можна переглядати усі Прозорро тендери.

Як отримати державне замовлення

Для того, щоб отримати державне замовлення на виконання будівельних чи ремонтних робіт, потрібно зробити кілька кроків:

  1. Ознайомитися з умовами участі у закупівлі на електронному майданчику — всі вимоги замовника надаються у файлах, прикріплених до оголошення.
  2. Подати заявку на участь. До неї додати необхідні документи, вказані замовником у вимогах, а також вказати свою цінову пропозицію. Зверніть увагу, що на даний момент, якщо ви берете участь у процедурі відкритих торгів з особливостями, необхідно одразу в пропозиції вказувати ціну, яку ви вважаєте оптимальною за виконання замовлення. Вона має бути нижчою за вказану в оголошенні, щоб обійти пропозиції конкурентів, але одночасно й вигідною для вас.
  3. У разі перемоги (якщо ваша пропозиція виявиться найвигіднішою серед усіх підрядників), замовник перевірить ваші документи на відповідність вимогам і, якщо все добре, запропонує вам укласти договір про закупівлю ремонтних або будівельних робіт.

За правилами публічних тендерів переможцем завжди стає учасник із найнижчою ціновою пропозицією, який відповідає умовам замовника — така умова дозволяє державі максимально заощаджувати кошти платників податків на закупівлях товарів, послуг чи робіт.

Які документи можуть знадобитися для участі у тендері

Кожен замовник самостійно вирішує, які документи просити надати. Зазвичай це підтвердження наявності відповідної кваліфікації, обладнання, матеріально-технічної бази, досвіду виконання аналогічних замовлень, фінансової спроможності (рівня доходу, відповідного ціні закупівлі) тощо. Також у більшості випадків учасники готують кошторис чи розраховують вартість виконання робіт. Весь перелік надається в умовах тендеру, і з ним важливо дуже уважно ознайомитися, оскільки хоча б один не наданий документ стане підставою для дискваліфікації.

Якщо вам потрібна допомога із тим, щоб розібратися у вимогах замовника — звертайтесь до команди юристів Prozorro SmartTender, які мають значний досвід із супроводу учасників закупівель будівельних та ремонтних робіт.