Гумат калію у формі порошку також виготовляють із торфу. Застосовувати порошкове добриво зручно, воно легко розчиняється у воді, але іноді дає завись мінеральних частинок. Цей різновид гумату надає на плодоовочеві культури таку дію:

  • значно зміцнює імунну систему;
  • удвічі знижує вміст нітратів;
  • стимулює зростання рослин;
  • формує велику кореневу систему;
  • підвищує вміст вітамінів, інших поживних речовин, хлорофілу.

Ще гумат калія, який використовується в виді порошку, забезпечує прискорене розмноження мікрофлори грунту, в результаті в перегною, компості та грунті накопичується гумус високої якості.

Внесення такого підживлення, як порошковий гумат калію, забезпечує суттєве підвищення врожайності, іноді вдається досягти навіть 40% приросту. Період дозрівання овочів із гуматами скорочується приблизно на 10-12 днів, рекордними темпами відновлюється родючість землі. Цей вид гуматів пов'язує радіонукліди та важкі метали, не дає їм проникати у рослини. Гумат калію в порошку посилює стійкість рослин до морозів та посух. Дасть він фору перегною з компостом і ефективності впливу. Усього один кілограм гумату калію успішно замінить тонну чудового перегною.

Купити гумат калію за вигідною ціною можна на сайті ferteffect.com.ua!

Хороший ефект дає використання торф'яного гумату калію у поєднанні з отрутохімікатами та мінеральними добривами. Його з'єднують у будь-яких пропорціях з азотними та органічними добривами (в т.ч. з калієм). А ось із фосфорними препаратами цей вид гуматів не поєднується, оскільки при цьому утворюються нерозчинні у воді сполуки.

Ми сьогодні розповіли переважно про гумати калію, але є й інші різновиди цього добрива. Часто в магазинах садово-городнього асортименту зустрічається гумат натрію. Він теж дуже корисний для багатьох овочевих культур, універсальний у застосуванні, але досвідчені садівники-городники все ж таки віддають перевагу гуматам калію. Чому вони ухвалюють таке рішення? Справа в тому, що існує реальна небезпека допустити передозування натрію під час використання цього добрива. Є невелика частка рослин, які люблять цей елемент, але більшість культур дуже чутлива до його внесення. При найменшому передозуванні такі рослини перестають отримувати калій та його сполуки, а вони життєво необхідні для їх зростання, розвитку та успішного плодоношення. Тому якщо ви не впевнені в тому, що буде точно дотримано дозування та враховано всі нюанси використання гумату натрію, краще все ж таки використовувати на ділянці гумати калію.