Коли відпочинок не за горами, Ви плануєте маршрут і вже передчуваєте, які речі візьмете з собою в поїздку. Необхідно замислитись також, у чому ви будете везти свій багаж. Магазин валіз - один з найважливіших пунктів на вашому шляху, якщо Ви замислили поїздку.

Найбільш зручний варіант для туристів, які летять відпочивати за кордон на літаку - валіза на колесах. Вибирати його можна за різними критеріями: дизайн, місткість, матеріал. Але найперше питання, яке виникає при купівлі валізи - краще вибрати модель з 2-ма або 4-ма колесами? Напевно, ні для кого не секрет, що в природі існує два види валіз - це валізи-спіннери на 4-х колесах і валізи-Апрайт на 2-х. І дуже часто покупець збентежений при виборі валізи. Що краще два колеса або чотири? Яка валіза зручніша, а яка практичніша? Давайте розглянем які особливості мають валізи 4-х колісні.

Першу валізу-спиннер або ж валізу на 4-х колесах було випущено у 2003 під торговою маркою Samsonite – Spark. Сьогодні компанія Samsonite пропонує величезний асортимент 4-х колісних валіз. Основна особливість валіз з чотирма колесами це те, що чотири колеса можуть обертатися на 360 градусів і дозволяють вам легко і без зусиль рухатися в будь-якому напрямку, позбавляючи вас від надмірного навантаження на руки і спину.

Від звичайної 2-х колісної валізи 4-х колісна відрізняється влаштуванням коліс. Вони дозволяють легко переміщати валізу в будь-якому напрямку з мінімальним опором. Саме тому 4-х колісні валізи користуються такою популярністю у мандрівників. Її можна «тягти-штовхати» і розвертати в будь-якому напрямку (на 360 градусів) без зусиль і зайвого навантаження на руки.

Як правило, порожня 4-х колісна валіза важить трохи більше, ніж звичайна, як раз через відмінності пристрою колісної системи.

Плюси і мінуси 4-х колісної валізи

Головною її перевагою є легка рухливість в будь-якому напрямку, завдяки чому їх дуже зручно використовувати в обмежених або вузьких просторах, таких як проходи в літаку або ескалатор.

Крім того, можливість «тягнути-штовхати» і розвертати валізу вимагає набагато менше зусиль, позбавляючи від навантаження на руки і спину. Для багатьох мандрівників це найголовніше, особливо для літніх і людей з обмеженою рухливістю.

Головний недолік використання 4-х колісної валізи - необхідність дотримуватися обережності на похилих поверхнях, інакше ваша валіза покотиться від вас в одну мить. Так що, опинившись на вулиці з нахилом, тримайте валізу міцніше.

Ще один недолік - менш захищені колеса валізи, що робить їх більш вразливішими. Саме цим і пояснюється той факт, що 4-х колісні валізи частіше використовують в якості ручної поклажі, а не основного багажу.

Зростаюча популярність 4-х колісних валіз говорить про те, що для більшості мандрівників їх плюси переважують мінуси, особливо при використанні в якості ручної поклажі.

4-х колісні валізи здобувають все більшу популярність, адже спеціальні коліщата забезпечують легкість пересування в будь-якому напрямку. Саме тому якість коліс є такою важливою і має велике значення при виборі аксесуарів для багажу.

Отже, кожне колесо у чотириколісних валіз закріплено на окремій осі і має можливість обертатися на 360 градусів. Таке обертання робить пересування маневреним і легким, і дозволяє котити валізу поруч з собою. Якщо ви подорожуєте літаком, то такі чотириколісні валізи будуть дуже зручні в аеропорту, де рівна і гладка підлога. Звичайно, по бруківці або каміннях з валізою на 4-х колесах проїхати не вийде. Доведеться його переносити самостійно через нерівну ділянку дороги або, якщо діаметр задньої пари коліс більший, ніж у передньої, можна котити валізу на двох колесах. Слід враховувати і те, що, наприклад, при транспортуванні по снігу чотириколісна валіза буде трохи буксувати, але влітку її возити одне задоволення!

Колісна система валізи на 4-х колесах завжди зовнішня і буває декількох видів. Перші 4-х колісні валізи, колісний блок якої кріпиться на металеву втулку - це найміцніший метод кріплення. Додатково можна зустріти втулки з металевими підшипниками - тим самим обертання стає більш плавним і тихим. Другі 4-х колісні валізи, які кріпляться на пластикових кріплення, рідкість, але такі колісні блоки менш міцні. Сам колісний блок, в незалежності від ціни і бренду виробника, робиться з міцних пластикових полімерів, щоб конструкція не була дуже важкою.

Придбати валізи на 4-х колесах можна в трьох розмірах: малий, середній і великий, Матеріали валіз на 4 колесах також бувають різні, а саме валізи пластикові на 4 колесах та тканинні валізи на 4-х колесах. Тому вибір залишається за Вами, адже як кажуть: «на колір та смак товариш не всяк». Вдалого вам вибору!