У поліції розказали про результати добровільної здачі зброї у регіоні

Упродовж жовтня жителі столичного регіону добровільно здали в поліцію 158 одиниць зброї та 46 спецзасобів: нарізні пістолети, мисливську нарізну та гладкоствольну зброю, газові пістолети та револьвери, пристрої для відстрілу патронів і холодну зброю.

Також 307 набоїв, 1 гранату "Ф-1", 15 авіаційних бомб і 2 снаряди часів ВВВ, розказали у прес-службі поліції Київської області.

Минулого місяця жителі Київщини могли добровільно здати до поліції вогнепальну зброю, боєприпаси, спецзасоби та вибухові матеріали, що зберігались у них без відповідної реєстрації та автоматично уникнути кримінальної відповідальності.

Також, після проведення перевірки, могли зареєструвати їх на себе та в подальшому користуватись вже на законних підставах.

Поліцейські провели відпрацювання за місцем проживання 497 власників зброї. За порушення законодавства вилучили 61 одиницю зброї та спецзасобів, на 68 власників складено адміністративні протоколи за ст.192 КУпАП.

«Шановні громадяни! Нагадуємо, що згідно ст.263 Кримінального кодексу України, особи, які незаконно носять, зберігають, купують, передають чи збувають вогнепальну зброю (крім гладкоствольної – без передбаченого законом дозволу), боєприпаси, вибухівку, - караються позбавленням волі строком від 3 до 7 років», - нагадали у поліції.

Стосовно гладкоствольної мисливської зброї, то тут передбачено адміністративну відповідальність за ст.190 КУпАП (порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї).

Адміністративна відповідальність зазвичай означає необхідність сплати штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї або без такої.

Не забули поліцейські нагадати і про те, що пильність та увагу треба демонструвати на дорогах, бо зараз тривають шкільні канікули.

Поведінка дитини на дорозі часто є непередбачуваною. Тому треба бути обережними при проїзді перехресть, пішохідних переходів і в місцях найбільшої ймовірності раптової появи дітлахів на дорозі.

«Крім того, радимо водіям при перевезенні дітей неухильно дотримуватися Правил дорожнього руху та не забувати, що дитина, перебуваючи в автомобілі, потребує додаткового захисту і уваги. Найбільш безпечно ваша дитина почуватиметься у спеціальному автокріслі, яке обладнане пасками безпеки», - підкреслили поліцейські.

Новини компаній
12:18, 24 квітня