• Головна
  • Бібліотека - пережиток минулого чи сучасний вільний простір? (Фото)
17:48, 19 січня 2017 р.

Бібліотека - пережиток минулого чи сучасний вільний простір? (Фото)

Світові бібліотеки нині дуже популярні і мають успішний рейтинг. Іноземці читають не тільки електронні книги, але із задоволенням приходять до бібліотек за новими знаннями, адже там все автоматизовано і не примусово. Користувач сам вибирає літературу, знайомиться з бібліотекою, читає, обговорює, дивиться фільми і культурно розвивається. Наші ж бібліотеки застрягли у далекому минулому, де треба записуватися та примушувати себе до читання. Хотілося б, щоб у вітчизняних читальнях було сучасно й мобільно для всіх категорій читачів.

Броварська міська бібліотека існує з 1971 року, вона є найстарішою в районі та з великим фондом книг - 22 тисячі 724 одиниці. Знаходиться в центрі міста, по вулиці Незалежності, 5. З 2007 року цей культурний заклад взяв під свій баланс відділ культури Броварської міської ради, проте коштів на потреби працівників майже не виділяє. Депутати чомусь вважають, що бібліотека не варта свого існування і не потрібна місту взагалі. Але бібліотекарі вже стільки років відстоюють її права та інтереси. І стверджують, що у них є багато прибічників та прихильників, які не дадуть зруйнувати гордість міста.

Завідуюча, Степанова Світлана Олександрівна, щиро любить свою справу і працює за покликанням вже 23 роки. Як вона стверджує, бібліотеку відвідують 3 тисячі 750 різновікових читачів щорічно від (15 до 99 років). Тут є і затишний читальний зал і абонементний. Записатися можна абсолютно безкоштовно всім бажаючим. Планується відкриття інтернет-центру, в якому працюватимуть 10 комп'ютерів та обладнання для показу фільмів. Також діє Wi-fi та ксерокс. Ця інформація для тих, хто думає, що бібліотека неосучаснена і відстала. Звісно, є ще над чим працювати: стелажі та столи застарілі, тому потребують ремонту. 

4 (Копировать)

За 2016 рік у бібліотеці відбулося 72 масових заходи, під час яких виступають місцеві поети та письменники, презентують свої твори та проводять літературні зустрічі. Також приїзжають видатні українські культурні діячі, підтримують та рекламують нашу  бібліотеку у Броварах.

2 (Копировать)

При вході є так званий букросінг, який працівники презентували ще у 2008 році та пропагують і досі. Це європейський напрям, який широко розповсюджений закордоном вже багато років поспіль. Кожен бажаючий може принести і взяти книгу абсолютно безкоштовно і не повертати за бажанням чи навпаки. Він дуже популярний серед читачів. Кожна книга проходить повний бібліотечний баланс (вид обліку) - документально завіряється у бухгалтерії.

Колектив доволі чималий: 10 працівників, з них 5 - професійних бібліотекарів, які працюють давно та завзято. В бібліотеці є релакс-зона, де можна посидіти в інтернеті, або почитати цікаву книгу.

1 (Копировать)

Звісно, бібліотека потребує змін, але змін не глобальних, бо як каже Світлана Олександрівна: "Бібліотека - це наука, математика, вона як стала система, в якій роками нічого не змінюється". Але не виключає підтримки з боку читачів та потребує - з боку влади.

Без біблотеки важко уявити своє життя, адже електронний гаджет ніколи не замінить хрусткої паперової книги з оригінальною твердою обгорткою...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бібліотека #книги #депутати #Wi-fi #читачі
Оголошення
live comments feed...