• Головна
  • Відходи підприємства і способи поводження з ними.
09:01, 19 вересня 2015 р.

Відходи підприємства і способи поводження з ними.

Кожному підприємству, котре виробляє у ході своєї діяльності будь-які побічні продукти (пил, обрізки, шлами, стружки), а також у процесі експлуатації транспорту, приміщень (шини, мастила, акумулятори, фільтри, ганчір’я, мул, лампи, батарейки, тощо) накопичує небезпечні відходи, необхідно мати Договір на екологічні послуги (утилізація відходів). Цей договір фактично означає,що у даного підприємства є підрядна ліцензована фірма, яка має право збирати, перевозити, приймати від господарюючих суб’єктів їх потоки небезпечних відходів. Відходи можуть бути утворені на виробництві – одноразово або ж постійно. Але на будь-який випадок – наявність договору обов’язкова, тим паче, якщо мова йде про абонентське обслуговування (наприклад, періодичне вивезення медичних відходів, вилучення відпрацьованих люмінесцентних ламп по мірі їх накопичення). Наразі підприємствам не обов’язково погоджувати ліміти та турбуватися про отримання дозволу від компетентних органів для збереження на своїй території небезпечних речовин. Достатньо заключити договір на екологічні послуги з тим, хто має ліцензію на операції у сфері поводження з небезпечними відходами, і передавати відходи підряднику з утилізації, якому й переходить право власності на відходи під час їх вилучення.

Для того, щоб утилізація була рентабельною для обох сторін, підприємство, яке обслуговується, має право впродовж пів року накопичувати відходи на своїй території, але обов’язково дотримуючись документу - ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги щодо поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров’я населення». Якщо підприємство не має в штаті інженеру з охорони праці або еколога, тоді безпека щодо зберігання відходів – лягає на головного інженера, енергетика, начальника, головного бухгалтера.

Безпечне поводження з відходами включає такі основні дії: наявність інструкції (плану заходів) відносно збирання і збереження відходів на складах, у підвалах, спецприміщеннях; визначений спосіб пакування і місця безпечного зберігання відходів згідно їх класів небезпеки до передачі їх ліцензованому підряднику.

З приводу поводження зі специфічними видами відходів та умов, як проводиться їх утилізація – можна звернутися до спеціалізованої фірми, яка займається діяльністю у сфері поводження з небезпечними відходами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...