• Головна
  • Чи будуть нові санкції, топова тема саміту «Великої сімки»
08:49, 7 червня 2015 р.

Чи будуть нові санкції, топова тема саміту «Великої сімки»

Міжнародне співтовариство продовжує засуджувати діяльність Путіна та прагне дипломатичним шляхом вирішити проблему. «При Путіні Росія ніколи не зміниться», - зауважує  прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер. І на черговій сьогоднішній зустрічі в рамках саміту «Великої сімки» українське питання стане на порядку денному. Як і всі подібні засідання нинішнє обіцяє багато корисних рішень та зменшення напруги у нашій країні.

З 4 червня 2014 року саміт найрозвиненіших країн світу проходить без участі Росії. За словами Ангели Меркель  Росія ще не стала демократичною країною і не готова ділити спільні для членів G7 цінності. Подібно до попередніх зустрічей  політика Путіна буде  найголовнішою проблемою та предметом палких дискусій.

«Росія в багатьох уявленнях, які спільні для нас у форматі G7, абсолютно точно за останні роки не просунулась. Коли Росію приймали, то думали, що спільного у нас, можливо, все ж таки більше»,
— наголосила Меркель.

Стівен Харпер, прем'єр-міністр Канади погоджується з канцлером Німеччини: "Я не думаю, що при Путіні Росії є місце в G7. Канада постарається зробити все, щоб Путін ніколи навіть близько не сидів за нашим столом. Для повернення Росії потрібно консенсус, але цього консенсусу ми ніколи не дочекаємося".

У Білому домі обіцяють посилення санкцій для Росії, зокрема в енергетичному секторі. "G7 була залучена до введення санкцій проти Росії за дестабілізацію України. І я передбачаю, що на майбутній зустрічі цю тему додатково обговорюватимуть. Але чим усе закінчиться, пророкувати не буду", — каже прес-секретар Білого Дому Джош Ернест.

Барак Обама з Ангелою Меркель напередодні провели телефонні розмови з Петром Порошенком, щоб впевнитися у ситуації в Україні та в черговий раз пошукати дипломатичного виходу. Також, під час саміту буде прямий зв'язок з нашим президентом. Крім українського питання вирішуватимуть що робити з Еболою, тероризмом на Близькому Сході та  спробують удосконалити морське законодавство і забезпечити професійний розвиток жінок.

Росія так просто не здалась і вирішила знову переконувати всіх у своїй безгрішності. Цю думку доводить у своїй аналітиці Євген Магда. Спочатку зрив засідання контактної групи у Мінську, захоплення населених пунктів неподалік Донецька і нарешті непередбачуваний наступ бойовиків у Маріїнці. При успішному ході провокацій можна було б розхитати ситуацію в Україні, звинуватити офіційний Київ у недотриманні Мінських домовленостей та омити руки перед світовою спільнотою.

Та у російської політики є прихильники. Як повідомляє агенція  Reuters. Сьогодні у німецькому  містечку Гарміш-Партенкірхен на вулиці вийшли тисячі демонстрантів. Разом з гаслами  "Бийся з G7 заради революції!", "До біса G7! Я люблю Путіна!"протестанти видгукувалися проти угоди між США та ЄС щодо вільної торгівлі та військових конфліктів.

До того ж Євген Магда зауважує, що вектор України теж поступово змінюється з європейського у бік Північно-атлантичного блоку. Особливо це стало помітним після саміту у Ризі.   Павло Клімкін зауважив, що цей процес цілком закономірний. Цьому сприяє антиросійська позиція  Генсекретаря альянсу. Але так само як в ЄС до НАТО нас ніхто не бере без серйозних реальних змін в усіх сферах життя суспільства.

Що принесе сьогоднішня зустріч? Наші журналісти слідкують за самітом у Баварії та аналізують прийняті рішення.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#велика сімка #путін #росія #саміт #україна
Оголошення
live comments feed...