13:45, 19 травня 2015 р.
Новий геноцид кримських татар. Що підготувала путінська влада?
Нещодавно у Києві відбулася низка заходів, присвячених 71-й річниці депортації кримських татар з Криму. В рамках цих заходів на Майдані Незалежності відбувся мітинг, на якому виступили представники кримськотатарського народу, а також депутати та громадські діячі. Крім жовто-блакитних прапорів України та блакитних із золотою тамгою прапорів кримських татар учасники акції також підняли плакати з красномовними написами: "Геть російських окупантів з Криму", "Вічна пам'ять жертвам геноциду кримського народу", "1944 - 2014 - знову депортація", "18 травня - ми всі кримські татари ". Люди, які виступали на трибуні, нагадали про необхідність повернення анексованого Росією Криму до складу України. В мітингу взяло участь близько 1500 людей.
В понеділок у Національній опері України ім. Т.Шевченка відбувся вечір-реквієм пам'яті жертв депортації, в якому взяв участь Президент України Петро Порошенко. У своєму виступі він нагадав не тільки про операцію з виселення кримськотатарського народу, а також про подальші десятиліття його боротьби за свої права, діяльність таких людей, як Айше Сеит-Муратова, Петро Григоренко та Муса Мамут, який в 1978 році спалив себе на знак протесту проти заборони кримським татарам повернутися на батьківщину.
П.Порошенко порівняв депортацію кримськотатарського народу з Голодомором 30-х років та підкреслив, що джерелом обох трагедій було прагнення СРСР поставити всі окуповані ним народи на коліна. Президент також відзначив, що зараз, у окупованому Криму, кримські татари знову піддаються утискам з боку правонаступниці СРСР - Росії.
П. Порошенко заявив, що Україна ніколи не погодиться з окупацією Криму і буде боротися за права кримськотатарського народу, а також висловив повагу тим кримським татарам, які навіть зараз продовжують відстоювати свої права та свободи.
Відзначимо, що окупаційна влада Криму відмовила Меджлісу кримськотатарського народу у проведенні мітингу пам'яті жертв депортації в Сімферополі. Прокуратура надіслала 14 членам Меджлісу застереження про неприпустимість проведення несанкціонованих масових акцій 18-го травня. На автостанції "Західна" окупантами було затримано близько 60 учасників автопробігу, приуроченого до річниці депортації. За словами очевидців, затриманих вантажили в автозак "як худобу".
Нагадаємо, 18 травня 1944 року почалася операція НКВД по депортації кримськотатарського народу з Криму. Етнічні жителі півострову звинувачувалися у зраді Батьківщини, хоча багато з них мали бойові відзнаки у Другій світовій війні. Насильне переселення мало досить віддалені пункти призначення. Кримські татари відвозились до Сибіру та Казахстану. Всього було депортовано понад 180 тис. кримських татар. Близько половини з них загинули в ході виселення. Після розпаду СРСР кримські татари почали масово повертатися на батьківщину.
Після анексії Криму Росією окупаційна влада, в супереч своїм обіцянкам, знову почала репресувати кримських татар. Були зафіксовані викрадення та вбивства людей, обшуки, фабрикація кримінальних справ, неправомірні депортації та заборони в'їзду. За словами лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, більше 20 тисяч кримських татар вимушено покинули півострів. Вони оселилися в основному в західних областях України, деякі іммігрували до Польщі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
11 вересня
19:00
10 вересня
19:00
9 вересня
Прописка в Києві для громадян інших міст України
Новини компаній
09:00
6 вересня
Відьомський чар на даху ТРЦ Gulliver – Христина Соловій запрошує на сольний концерт 13 вересня у Києві
Новини компаній
17:00
5 вересня
Знаки Зодіаку з десятків тисяч хризантем: в "Сімейному екопарку "Ясногородка" стартує виставка квітів
Новини компаній
11:00
4 вересня
Оголошення
live comments feed...