• Головна
  • Скільки заробили наші “чесні” депутати
21:45, 28 квітня 2015 р.

Скільки заробили наші “чесні” депутати

Кожен звичайний громадянин завжди хоче знати скільки заробляє, де бере та на що витрачає кошти його обранець. Протягом останнього місяця наші депутати за законом України "Про запобігання та протидію корупції" зобов`язані оприлюднити свої декларації про доходи. Як не дивно, вони це роблять активно і на сьогоднішній день близько 95% парламентарів виконали своє зобов`язання. Хто ж у цьому році став найбагатшим?

Найбагатшим у цьому році є колишній регіонал Леонід Клімов, а нині член депутатської групи "Відродження". За 2014 рік він заробив 3,3 млн грн. З них 3,2 проценти та дивіденти, а решта - заробітня плата. Крім того, 4, 4 млн у нього є в банку та ще на  789 млн грн має цінних паперів  і часток у статутних капіталах компаній. До того ж є підприємцем. Володіє футбольним клубом “Чорноморець”, “Імексбанком”, ТЦ "Новий привоз", готелями "Чорне море".

Другим багатієм, теж є колишній регіонал Віталій Хомутиннік. Його статки оцінюються в 294 мільйони. Сюди входить зарплата 163 тис. грн, дивіденти - 117,6 млн грн, 176 млн грн за нерухоме майно та цінні папери. У банку він зберігає 208 млн грн. Ще 43 млн грн становить вартість цінних паперів і часток у статутних капіталах компаній. У його власності "Капітал-фінанс", "Фінансовий стандарт", "Каскад-інвест".

На третьому місці опинився вже нардеп із Блоку Петра Порошенка Олексій Савченко, що заробив 28 млн грн, з цієї суми зарплатня становить лише 7,5 тис. грн. Він має найбільший вклад у банку розміром у 390 мільйонів гривень.

Сергій Мартиняк з "Волі народу" заробив 96 млн грн. Зарплата -400 тис. грн. У цього депутата вкладень у банку немає, але розмір його внесків до статутних капіталів компаній становить 275,8 мільйона гривень.

На пятому місці опинився член “Народного фронту” В'ячеслав Константіновський. За офіційними даними розмір його доходів сягає 15,5 мільйона гривень. Зарплата у нього 28 тис. грн за рік. Все інше доходи від продажу цінних паперів та нерухомості. У банку йго коштів перебуває 252 млн грн.

Сергій Льовочкін заробив 10,2 млн грн.  Андрій Журжій із "Самопомочі"- 8,5 млн грн.  Безпартійний нардеп Олександр Супруненко - 20 млн грн. Геннадій Бобов, що є членом "Відродження" - 159,5 тис. Олігарх-нардеп Вадим Новинський з "Опозиційного блоку" - 1,2 млн грн. Сергій Тарута - 154,7 млн грн , сестра Сергія Льовочкіна Юлія - 98 мільйонів гривень, Ігор Котвіцький – 90,5 млн грн, Валентин Ничипоренко з "Відродження" – 86,3 млн грн та його колега Валерій Писаренко – 82 млн грн, Владислав Артошенко з БПП – 64,4 млн грн, Вячеслав Богуслаєв – 62,5 млн грн, Степан Івахів – 58,5 млн грн. Ігор Єремєєв задекларував 46,8 млн грн, Олександр Герега, засновник “Епіцентру” - 44,6 млн грн.

Докладніше з деклараціями про доходи нардепів можна дізнатися на сайті Верховної ради України.

Можна зробити кілька важливих висновків. По-перше заробітня плата від усієї суми доходів депутатів становить лише 0,1-5 %.  По-друге, основним джерелом їх заробітку є дивіденти та доходи від нерухомості. По-третє, багато коштів зосереджено у банках.

Щодо бідняків, найбіднішим народним обранцем є засновник “Інтернет-партії України” Дмитро Голубов, згідно з його декларацією про доходи він заробив лише  6454 грн. Та чи це можливо?

Козак - депутат Михайло Гаврилюк у своєму звіті вписав цифру 30508,62 грн. Ця сума включає лише його заробітну плату. Він не має майна, машини і вкладень у банку.

Незабуваймо і про першу особу у нашій державі Петра Порошенка. Його заробіток за 2014 становить близько 368 млн грн або 16,1 млн. доларів. Це в 40 разів більше, ніж в очільника США, який має 400 тис. доларів.

Як кажуть, гарно жити на заборониш. Їм теж ніхто не заборонить. Та завдяки деяким люстраційним заходам ми тепер хоч трохи можемо орієнтуватися у їх доходах. Залишається лише питання чи це 100-відсоткова правда.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депутати #Верховна рада #Порошенко #зарплата
Оголошення
live comments feed...