• Головна
  • Дитсадок - головна біль броварських матусь.
15:37, 28 квітня 2015 р.

Дитсадок - головна біль броварських матусь.

А чи знали Ви, що Бровари вважаються першими серед міст України за народжуваністю дітей? Наше місто останнім часом просто вражає станом демографічної ситуації. І кожна молода сім’я дбає про своїх дітей й бажає віддати в найкращий садочок. Проте одного бажання мало. Нажаль, часто батьки чують відмову на прийняття дитини до дошкільного дитячого закладу.

В зв’язку з політичною ситуацією, у Броварах стало більше діток-переселенців, десь близько 250. Ці діти теж претендують на своє місце в садочку.

Ми вирішили особисто дізнатися, які проблеми спіткають батьків при виборі садочка.

Ми звернулися за допомогою до Людмили Петрівни Ярич, завідувача відділом дитячих дошкільних закладів у міській адміністрації.

Ось що вона нам розповіла. На сьогодні, у Броварах є 17 державних і 2 приватних садочка. Нові не будують, так як коштів нема, та й вільних приміщень теж. І всі ці 19 садочків повністю переповнені. Батьки жаліються, що завідуючі дитячих закладів часто їм відмовляють через брак спальних місці, але це не так, адже багато діток просто зараховані в садочку, але не відвідують його.

У міській раді нам підтвердили, що така проблема існує, адже у Броварах, окрім своїх дітей, є ще й немовлята-переселенці. Працівники садочків часто звертаються з проханням розширити місця, надати нові помешкання та закупити ліжка. Мер міста Ігор Васильович Сапожко завжди допомагає, тому як з’являються спонсори, спершу вирішує проблеми облаштування садочків. Адже наша держава повинна всіх діток підготувати до школи.



Щодо харчування, то 60% сплачують батьки, 40% - держава. Безкоштовно харчуються діти-сироти та діти-інваліди. Продукти привозять завжди свіжі та вчасно. У Верховній Раді зараз вирішується питання діток-чорнобильців, тому що вони теж мають право на безкоштовне харчування.

Часто наші батьки жаліються на так звані “добровільні внески”, у кожному садочку своя “такса”. Ці гроші йдуть на ремонт, нові іграшки, обладнання для розвитку. Влада міста теж виділяє деякі кошти, проте їх вистачає тільки на капітальний ремонт будівель. Керівники дошкільних закладів мають на батьківських зборах регулярно звітувати про витрати, які надійшли до них. Людмила Петрівна запевняє нас, що батьківські "внески" дійсно потрібні, якщо батьки бажають для своїх чад комфорту та затишку.  За ці гроші багато придбано корисного та необхідного. Але, якщо завідувачка вимагає чималі суми, тоді батьки мають право написати скаргу в управління освіти. Цього в садочках не має бути.



Два приватні садочки, що діють  у Броварах - це "Олександра" і "Сонечко". Вони, на думку матусь, ні чим не відрізняються від державних, окрім оплати. Меблі в них не нові, іноді й гірші, вікна ще вітчизняні. Те що в групі мають займатися за новими програмами, такого теж батьки не відмічають. Хочеться спитати - навіщо платити так дорого?

Як ми вияснили, все залежить від завідувача дошкільного закладу і від того, наскільки він поважає ім’я свого садочку. Адже серед броварських керівників є й дуже сумлінні, які насправді люблять свою справу. Їхні садочки показові, місця до них переповнені, а дітки задоволені.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дитсадок #Бровари #пільги #переселенці #ремонт
Оголошення
live comments feed...