Мотоцикл – це покликання кожного чоловіка, який намагається якось виділитися із натовпу. Тому ми рекомендуємо відвідати наш мотомагазин, в якому ви зможете придбати не лише нового «друга» и і запчастини для мотоциклів. Тому не слід довго думати, а треба замовляти собі нового коня.

Зовнішня оболонка шолома захищає голову від проникнення сторонніх предметів, а внутрішній шар поглинає енергію удару. Захисний ремінець утримує шолом від втрати при зіткненні. Звичайно, в першу чергу варто задуматися про захисні властивості шолома, а не про його кольори і ціну. Існує кілька різновидів шоломів, застосування того чи іншого виду не регламентується російськими ПДД. Воно визначається смаками водія, характером поїздок і типом мотоцикла.

Види шоломів

  • Повністю закриті шоломи ("інтеграли") забезпечують найбільший захист, оскільки закривають всю голову. Крім того, "інтеграли" мають гарну звукоізоляцію, низьким аеродинамічним опором, а їх скло надійно захищає обличчя від води, холодного вітру, пилу і комах. Недоліки таких шоломів - жарко при зупинках і їзді на малій швидкості, вони найважчі (легкими вважаються 1.2 - 1.3 кг). У деяких моделей обмежена бічна видимість. В "інтегралах" страждають любителі поговорити і покурити. Сучасні конструкції забезпечують непогану багатопоточну вентиляцію голови і внутрішній поверхні скла. Такі шоломи, в більшості, для спортбайків, але їх використовують і водії інших видів дорожніх мотоциклів. Однак для учнів водінню на майданчику "інтеграли" незручні.
  • Шоломи, що закривають 3/4 голови, хоча і не забезпечують такого захисту, як "інтеграли", однак мають великий огляд, комплектуються сонцезахисним козирком (під нього можна одягати окуляри, як з діоптріями, так і захисні, в тому числі з маскою). Багато хто віддає перевагу саме їм. Різновид таких шоломів - із захисною підбородочною дугою, яка може як зніматися, так і (найчастіше) виконуватися заодно з основною оболонкою. Такі шоломи використовують для їзди на мотоциклах подвійного призначення (по дорогах і бездоріжжю) і для занять позашляховим мотоспортом.
  • Відкриті шоломи з невеликим козирком або захисним екраном використовують переважно водії чопперів. У цих шоломах приємно обдувається голова в жарку погоду, в них можна вільно їсти, пити, курити і розмовляти. У них прекрасні оглядовість і чутність, мала вага (1 кг і менше). Але захист при ДТП у них найнижча. Однак саме в таких шоломах найкраще навчатися водінню на майданчику.
  • Існує так само компромісний різновид відкритого шолома і "інтеграла". Зовні він виглядає як "інтеграл", але піднімається вгору підбородочною дугою. Переваги відкритих шоломів тут поєднуються з досить високими захисними властивостями. Застосовуються такі шоломи найчастіше мототуристами - "далекобійниками", для яких передбачена встановлення додаткового обладнання - интеркома або гарнітури радіостанції. Для навчальної їзди шоломи з відкидною підбородочною дугою дуже важкі і дороги.

Життя понад усе

Отже, якщо ви вирішили шоломи для мотоциклів купити, завжди треба керуватися знаннями та зручністю, яка вам необхідна для комфортної їзди на вашому залізному коні. Та не слід забувати и про безпеку, адже життя дорожче емоцій.