Реклама
14:42, 2 січня 2016 р.
Реєстр юридичних осіб
Реклама
Важливість всіх елементів, що належать до структури інформресурсу держави важко переоцінити. Особливо, якщо йдеться про дані, які обліковують, формують цей ресурс, та надають найбільш повну та достовірну інформацію про юридичних і фізичних осіб-підприємців.
Державний реєстр юридичних осіб та ФОП створено у відповідності до законодавства. Цей реєстр має вигляд автоматизованої системи, що збирає, накопичує та захищає дані про юридичних та фізосіб-підприємців, а також оперативно їх оновлює. В системі задіяно автоматизовані робочі місця, на яких працюють державні реєстратори у 679 органах держреєстрації з виведенням їх на центральний рівень.
Єдиний держреєстр забезпечує не тільки формування інформаційного фонду. В його функцій входить також передача даних про юросіб та фізосіб-підприємців до відповідних органів: статистичного, податкового, пенсійного для їх постановки на облік та зняття з обліку. ЄДР співпрацює і здійснює обмін інформацією з вищезазначеними органами.
До функцій Державного реєстру юридичих осіб входить оперативна видача витягів, довідок, виписок з ЄДР.
За ведення ЄДР відповідає спеціально уповноважений орган з питань держреєстрації. Він же виконує розпорядчу та адміністративну функцію цього ресурсу.
Всі діючі організації і підприємства підлягають обов’язковій реєстрації з присвоєнням коду, який є унікальним. Він ідентифікує юрособу серед всіх існуючих юридичних осіб.
Щоб отримати відомості про зареєстровану юридичну особу треба здійснити її пошук за кодом ЄДРПОУ в онлайн режимі через сайт Мінюсту України. Для цього необхідно заповнити електронну форму, яка є на сайті. У відкритому доступі можна отримати дані про адресу, напрям діяльності, ПІБ засновника, коли була здійснена реєстрація юридичної особи. Відкритими також є відмості про стан банкрутства і дата, якою була надана остання виписка з ЄДР.
Пошук, який здійснюється з використанням коду ЄДРПОУ через електронну систему значно спростив доступ до відомостей, які є публічними. Крім того, часу на це витрачається значно менше.
Якщо потрібно отримати довідку, виписку чи витяг з ЄДР, необхідно звернутися до будь-якого державного реєстратора.
Заява на видачу довідки з ЄДРПОУ подається безпосередньо засновником юрособи чи уповноваженою ним особою чи органом. Заява має стандартизовану форму запиту. Подати його можна не тільки за місцем реєстрації, а й в будь-якому іншому місці, де є державні реєстратори.
Довідка містить відомості про наявність чи відсутність в ЄДР запитуваної інформації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Українські чиновники проходять навчання з розслідування злочинів у сфері криптовалют
Новини компаній
15:00
Вчора
20:04
12 грудня
19:30
12 грудня
15:59
12 грудня
16:47
10 грудня
ТОП новини
Оголошення
09:21, 11 грудня
live comments feed...