• Головна
  • "Не перепона для роботи": як бізнесу отримати кошти від держави за працевлаштування людей з інвалідністю
Новини компаній
17:00, Сьогодні

"Не перепона для роботи": як бізнесу отримати кошти від держави за працевлаштування людей з інвалідністю

Новини компаній

Олена Прудка працює в медичній сфері майже 30 років. Починала свій шлях у професії як медсестра, а останні сім років займається фізичною реабілітацією. Під час повномасштабної війни фахівчині запропонували відкрити й очолити центр хребта RESPINE у Броварах.

Олена відразу взяла на роботу двох жінок з інвалідністю на посади адміністраторки та медсестри, а держава відшкодувала їй кошти за меблі та техніку для працівниць.

"Не перепона для роботи": як бізнесу отримати кошти від держави за працевлаштування людей з інвалідністю, фото-1

Олена Прудка, підприємиця, керівниця та співвласниця центру хребта RESPINE у Броварах

Інвалідність не завжди є помітною ззовні

Понад два роки тому я стала підприємицею, адже відкрила новий центр хребта в рідному містечку та наймала людей на роботу.

Тоді я вирішила, що гарним стартом для центру буде грантова підтримка — держава саме виділяла 250 тисяч гривень на розвиток власної справи. Завдяки цим коштам вдалося закупити необхідне обладнання, зокрема якісний апарат для фізіотерапії.

Апарат для фізіотерапії, який закупили за грантові кошти. Фото надала Олена Прудка

Апарат для фізіотерапії, який закупили за грантові кошти. Фото надала Олена Прудка

Саме тоді до мене на роботу прийшла на посаду адміністраторки Марина Юр. Вона з дитинства має проблеми з серцем, і через це їй призначили ІІ групу інвалідності.

Як у випадку Марини, інвалідність не завжди помітна ззовні. Це не обов'язково відсутність кінцівок, втрата зору чи пересування на кріслі колісному. Окрім Марини, донедавна в центрі також працювала медсестра, в якої є інвалідність через онкологію кишківника, проте ця жінка вже вийшла на пенсію.

Читайте також: Запитали думку жителів і подалися на грант: в Оржицькій громаді відкрили відділення для реабілітації

Держава виділила по 70 тисяч гривень для кожної працівниці

Оскільки обидві жінки мають інвалідність, працівники місцевого центру зайнятості порадили мені подати заявку на програму «Державна компенсація за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю». Рік тому я звернулася за компенсацією, і держава виділила майже по 70 тисяч гривень для кожної з них.

Працівники центру зайнятості в Броварах також допомогли мені з оформленням цього запиту. Я зібрала пакет документів, надала чеки за меблі й обладнання, а потім мені повернули їхню вартість. Проте підприємці можуть подати заявку також самостійно — через «Дію».

Для адміністраторки ми закупили нові світильники для кращого освітлення робочого столу, зручне крісло, комп'ютер, принтер, планшет і телефон. Спеціальної техніки через свою групу інвалідності Марина не потребувала.

Робоче місце адміністраторки центру хребта Марини Юр. Фото надала Олена Прудка

Робоче місце адміністраторки центру хребта Марини Юр. Фото надала Олена Прудка

А от для нашої медсестри фізіотерапії, завдяки державній компенсації, ми придбали спеціальну медичну кушетку, яку можна регулювати за висотою та опускати автоматично. У жінки були накладені шви на животі, тож їй було складно нахилятися до пацієнтів — і ця кушетка дуже допомагала в роботі.

Медична кушетка з регулюванням для медсестри з інвалідністю. Фото надала Олена Прудка

Медична кушетка з регулюванням для медсестри з інвалідністю. Фото надала Олена Прудка

Вона просто натискала кнопку, і ліжко регулювалося під кожного пацієнта. Також ми придбали для неї зручне крісло та комп'ютер для роботи.

Читайте також: Щоб люди не відчували бар’єрів. Активістка з Донеччини створила реабілітаційний центр на Франківщині

Можна зекономити й отримати краще обладнання

Про інвалідність своїх працівниць я дізналася вже після їхнього працевлаштування, проте для мене це не мало значення, — я не вважаю інвалідність перепоною для роботи. Ми живемо в такий час, коли це не є проблемою.

Олена Прудка під час занять з фізіотерапії з пацієнтом. Фото надала Олена Прудка

Олена Прудка під час занять з фізіотерапії з пацієнтом. Фото надала Олена Прудка

Деякі роботодавці можуть хвилюватися, що якщо брати на роботу людей з інвалідністю, то доведеться займатися паперовою тяганиною й оформлювати багато документів, а також витрачати додаткові кошти, аби облаштувати робоче місце для таких працівників.

Та подати заявку можна через «Дію». Разом із заявкою треба додати:

  • дані про людину з інвалідністю;
  • копії документів, що підтверджують її працевлаштування та групу, а також купівлю обладнання для її роботи.

Після її схвалення кошти приходять на рахунок протягом п'яти днів. Це вдала можливість зекономити й отримати нове обладнання для своєї справи.

Досвід Олени доводить: інвалідність не є перешкодою для професійної реалізації та тягарем для роботодавця — це не про обмеження, а про можливості. Бізнес може отримати від держави реальну підтримку — як фінансову, так і організаційну, головне — знайти фахових працівників.

Облаштування робочих місць з урахуванням потреб конкретної людини не завжди потребує великих витрат, але може суттєво вплинути на ефективність роботи та атмосферу в колективі. А державна компенсація допомагає заощадити, і водночас підвищити якість обладнання.

Приклад Олени — ще одне свідчення того, що інклюзивність — це про гідність, повагу та незалежність. Це шлях до сильнішого, людянішого суспільства, у якому кожен і кожна має право на роботу та розвиток.

Інформаційна кампанія щодо державної програми компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю реалізується Програмою розвитку Організації Обʼєднаних Націй (ПРООН) в рамках проєкту «Протимінна діяльність в Україні» на запит Міністерства економіки України за участі Державної служби зайнятості та за фінансової підтримки Уряду Республіки Корея.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
Працівникам територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть розробити іншу форму
Шеф-кухарі ресторанів з усієї України, які є членами Асоціації кулінарів України, організували вже 22 благодійні гастровечері на підтримку армії, зібравши понад 60 мільйонів гривень для бойових підрозділів
Юнаки від 17 років при вступі до ЗВО мають надати військово-обліковий документ
Як бути, якщо не вдалося пройти НМТ під час основних сесій
Оголошення
live comments feed...