• Головна
  • Зв’язок з колаборантами і підозра у розкраданні коштів: скандальна фірма добудовуватиме школу у Броварах
09:52, 22 листопада

Зв’язок з колаборантами і підозра у розкраданні коштів: скандальна фірма добудовуватиме школу у Броварах

школа у Броварах

школа у Броварах

Не секрет, що будівельна галузь – це не тільки важливий елемент інфраструктури будь-якого міста, але й знахідка для різноманітних махінацій та корупційних схем, а держзакупівлі у цій сфері перетворились на золоту жилу для «нечистих на руку» бізнесменів і посадовців. Ба більше, на цьому полі продовжують наживати статки ділки часів Януковича та відверті сепаратисти.

4 жовтня 2024 року Управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради Броварського району Київської областіопублікувало в електронній системі публічних закупівель Prozorro тендер на будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вулиці Петлюри Симона (Черняховського), 17-Б в місті Бровари. Заплатити за роботи планували 137 924 749 з місцевого бюджету.

znimok-ekrana-2024-11-21-o-15.32.47.png

znimok-ekrana-2024-11-21-o-15.32.47.png

Згідно з тендерною документацією планують виконати такі роботи: посилення конструкцій сталевими балками, ґрунтування та фарбування металевих поверхонь, улаштування покриттів з лінолеуму ПВХ, паркету та кераміки, улаштування стяжок та плінтусів, вентильований фасад, встановити вікна та двері, монтаж протипожежних конструкцій, установлення скляного огородження.

Розмір мінімального кроку пониження ціни – 1 379 247,49 грн. Збудувати школу планують не пізніше 31 грудня 2025 року. Оплачувати роботи мають частинами. Протягом 14 календарних днів із дати укладання договору підрядник має отримати аванс у розмірі 30% від суми, а після виконання умов договору замовник оплачує 65% суми протягом 30 робочих днів, та ще 5% після реєстрації сертифіката про готовність об’єкта до експлуатації протягом 45 робочих днів.Аукціон відбувся 25 жовтня 2024 року, а вже 6 листопада був підписаний договір із переможцем.Будівництво школи довжиною в пʼять років

Школа, що будується по вул. С. Петлюри, 17-Б, є одним з об’єктів, який найбільше обговорюється в місті Бровари.Проєкт будівництва школи затвердили ще в серпні 2017 року, однак тендер на визначення підрядника двічі не відбувся, а третій раз – безрезультатно. Визначили підрядну організацію лише з четвертої спроби. Так, у 2019 роціУправління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту із ТОВ «Хозхімсервіс» уклало договір генерального підряду на виконання будівельно-монтажних робіт із будівництва молодшої ланки ЗОШ №10.

1.1.jpg

1.1.jpg

Загальна вартість робіт склала 130 млн грн, що вдвічі менше від початкової ціни. Тоді задля «перестраховки», угоду з ТОВ «Хозхімсервіс» підписали без авансового платежуЙмовірно, «перестраховка» викликана далекою від бездоганності репутацією ТОВ «Хозхімсервіс», яке досить часто фігурувало в ухвалах судів, що стосуються діяльності компанії. Цікаво, що директором компанії колись був сепаратист Олег Кізіменко – батько ДавідаКізіменка, який виграв сьогоднішній тендер.

У 2020 році під час виконання будівельних робіт було внесено ряд змін в архітектурно-планувальні та конструктивні рішення, що відповідно вплинуло на об’єми й вартість робіт. Це змусило переглянути кошторис будівництва в цілому. Та, щоб добудувати школу в заплановані терміни, було вирішено взяти кредит.

3-7.jpg

3-7.jpg

У 2021 році стало відомо, що прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом розкрадання в особливо великих розмірах на будівництві школи, однак невідомо яких саме посадових осіб стосується справа. Лише зазначалось, що із бюджету на будівництво школи зникло 90 млн грн. На жаль, більше про цю справу нічого не відомо.

Загалом на проєкт вже витрачено понад 350 млн гривень з різних джерел, зокрема з місцевого та обласного бюджетів, а також через кредити від державних банків. Проєкт будівництва школи реалізований на 87%. Але для завершення будівництва, за словами мера Броварів, потрібно ще 2,2 млн євро через воєнні загрози, що передбачає посилені заходи безпеки, включаючи укриття та протипожежний захист. Наразі громада вже ухвалила рішення щодо залучення кредитних коштів та збільшення видатків з місцевого бюджету коштом банку.

5-3.jpg

5-3.jpg

Проєкт початкової школи передбачає побудову трьох поверхового приміщення площею понад 15,6 кв. м, у якому будуть зони навчальних класів, фізкультурно-спортивних приміщень, приміщень харчування, медичного обслуговування, адміністративні приміщення. Окремим блоком виділені приміщення для першокласників. Культурно-видовищні, гурткові та бібліотечні приміщення поєднані великим рекреаційним холом з багатосвітловим простором та ігровими амфітеатрами.

Переможець тендера

Участь у тендері взяла тільки одна компанія – ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція», яка запропонувала за свої послуги ціну на 96 187 тис. грн меншу від очікуваної вартості. Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» заснували у 2015 році в Києві. Засновницею компанії була киянка Ольга Скопич, але зараз кінцевим бенефіціаром є донеччанин Давід Кізіменко.

Основним видом діяльності компанії є будівництво житлових і нежитлових будівель.Пік заробітку компанії на державних тендерах почався у 2021 році й по сьогодні компанія підписує багатомільйонні договори.Від 2021 року «Укрбуд-Проект-Реконструкція» заробила на державних тендерах 2.38 млрд грн.

znimok-ekrana-2024-11-21-o-15.28.38.png

znimok-ekrana-2024-11-21-o-15.28.38.png

Однією з умов отримання підряду була відсутність судимості, тому компанія серед інших документів мали надати докази, що не мала проблем із законом. У довідці компанія ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» вказала, що її директора Давіда Кізіменка правоохоронці підозрюють у корупційному злочині.

znimok-ekrana-2024-11-07-o-16.01.59.png

znimok-ekrana-2024-11-07-o-16.01.59.png

За інформацією правоохоронців, підрядники, які займалися відбудовою Сумської ОВА, завищували вартість будівельних матеріалів у 2-3 рази. Під час ремонту лише одного об’єкта зловмисники привласнили 1,4 млн грн. Також у розкраданні коштів на відбудові інфраструктури звинуватили керівництво Сумської ОВА.

Схоже, що Давід Кізіменко був учасником цієї схеми, за що отримав підозру за підроблення документів та заволодінням майна, зловживаючи службовим становищем. Крім цього, суд обрав йому запобіжний захід у вигляді 402,6 тис. грн застави. Однак юридично, Давіда Кізіменка не визнали винним у скоєнні злочину, тому він може брати участь у тендерах.

Окрім корупційних історій на Сумщині є ще декілька. Ця компанія брала участь у відбудові Київщини та після цього фігурує в судовій справі про розкрадання бюджетних коштів. Також журналісти писали, що реконструкцію Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації, якою займається «Укрбуд-Проект-Реконструкція», перевіряла Держаудит служба на підставі виявлених компанією ознак порушень закону.

У корупційні скандали потрапляла й інша компанія, до якої дотичний Давід Кізіменко та його родичі. Наприклад, ТОВ «Хозхімсервіс» займалася ремонтом водоводу в місті Дніпрорудне, що у Запорізькій області. Як встановили слідчі, у 2018 році підрядник «Хозхімсервіс» отримав гроші за роботи, однак не виконав їх повністю. У 2019 році Марка Кізіменка (рідний брат Давіда Кізіменка) затримали, взяли під варту та оголосили про підозру у заволодінні бюджетними коштами у великих розмірах.

Серед учасників ТОВ «Хозхімсервіс» був і батько Давіда – Олег Кізіменко. Він вийшов з бізнесу, коли став начальником управління капітального будівництва Донецької ОДА. Потім чоловік перейшов на посаду заступника міського голови Севастополя, де після окупації Криму росією залишився працювати. У 2015 році росіяни висунули обвинувачення Олегу Кізіменку за привласнення 45 мільйонів рублів на контрактах щодо ремонту міста. Чоловік втік в Україну й був судимий за державну зраду. Він отримав умовний термін на 5 років.

93_main-v1546595373.jpg

93_main-v1546595373.jpg

Цікаво, що серед колишніх учасників компанії є також Євген Алфьоров, який разом з Олегом Кізіменком працював на окупантів та залишився в Криму після окупації.

Цінова пропозиція

Мастику гідроізоляційну закупили за ціною 227,49 грн/кг (тут і далі ціни без ПДВ). Водночас у магазині «Епіцентр» вартість такої мастики – 1873,5 грн за відро 14 кг. Таким чином, 1 кг такої мастики коштує 133,8 грн. Отже, мастики закупили 513,408 кг і заплатили за неї 116 795,19 грн, хоча могли б – 68 693,9 грн. Таким чином, націнка складає 41,18%.

mastuka.png

Піну монтажну водостійку 750 мл закупили за ціною 688,89 грн/шт. Водночас у магазині «Епіцентр» вартість такої піни – 307,5 грн/шт. Отже, піни закупили 14 шт. і заплатили за неї 9644,46 грн, хоча могли б – 4305 грн. Таким чином, націнка складає 55,36%.

pina.png

Інфочервоний датчик температури ASTF закупили за ціною 5510,01 грн/шт. Водночас у магазині «Pragmatic» вартість такого датчика – 2400 грн/шт. Отже, таких датчиків закупили 2 шт. і заплатили за них 11 020,02 грн, хоча могли б – 4800 грн. Таким чином, націнка складає 56,44%.

datchuk.png

Один вентилятор закупили за ціною 44 470,29 грн. Водночас у магазині «ССК» вартість такого вентилятора – 10 485 грн. Отже, переплата на вентиляторі складає 76,42%.

ventuliator.png

Пісок кварцевий закупили за ціною 2800,09 грн/т. Водночас у магазині «АБУ» вартість такого піску – 1375 грн/т. Отже, кварцевого піску закупили 53,4 т. і заплатили за нього 149 524,81 грн, хоча могли б – 73 425 грн. Таким чином, націнка складає 50,89%.

pisok.png

pisok.png

Висновок

Отже, ТОВ «Укрбуд-Проект-Реконструкція» буде виконувати будівництво загальноосвітньої школи І ступеню по вулиці Петлюри Симона (Черняховського), 17-Б в місті Бровари із подвійною націнкою. Але для компанії, на жаль, це не в новинку. Лише невідомо, чи перевірили в Управлінні будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради цю компанію перед тим, як підписувати договір на будівництво такого важливого об’єкта. Адже шлейф кримінальних справ і сумнівного минулого мав би застерегти посадовців від співпраці з компанією. Тим паче, що для будівництва школи залучили кредитні кошти.

Авторка: Катерина Чабанюк.

Читайте також: Економічний Коледж у Києві замовив капітальний ремонт вікон з націнкою

Фото: Prozorro, Інформує kyivschina24.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...