Новини компаній
16:00, 9 травня

Дефіцит вітаміну Д влітку

Новини компаній

Вітамін Д допомагає організму людини засвоювати кальцій та фосфор, які необхідні для нормального росту кісток. Окрім цього, він виконує захисну функцію – допомагає організму боротися з інфекцією, скорочує ріст атипових клітин, зменшує вираженість запального процесу. Також кальциферол підтримує нормальну роботу імунної, ендокринної та нервово-м’язової системи.

Відомо, що вітамін Д синтезується в організмі під впливом прямих сонячних променів. Тому більшість людей впевнені, що додатково приймати його в теплу пору року не потрібно. Але чи так це насправді та коли потрібно перевірити його концентрацію?

Дефіцит вітаміну Д влітку, фото-1

Як вітамін Д потрапляє в організм?

Існує декілька шляхів потрапляння вітаміну Д в організм:

  • Основним шляхом є синтез у клітинах шкіри під дією ультрафіолетових променів.
  • З їжею. Найбільша його кількість знаходиться у вершковому маслі, молочних продуктах, яєчних жовтках, жирних сортах риби, яловичий печінці.
  • З продуктами, що додатково збагачені вітаміном Д, лікарськими засобами, вітамінно-мінеральними комплексами та біологічно активними добавками.

Важливо! Оскільки вітамін Д є жиророзчинною речовиною, для його засвоєння потрібні жири. Це слід враховувати при вживанні продуктів з високим вмістом кальциферолу.

Чи можливий дефіцит вітаміну Д влітку?

Щоб уникнути дефіциту вітаміну Д, людина повинна перебувати на відкритому сонці по 15-30 хвилин декілька разів на тиждень. Варто пам’ятати, що в хмарну погоду або в затінку сонячні промені здатні проходити лише частково, а через скло вони майже зовсім не проходять.

Вітамін Д має період напіввиведення, який складає 15 діб. Тому запастися ним на тривалий час неможливо. Після зими у багатьох спостерігається дефіцит вітаміну Д. А отримати його в необхідній кількості за кілька сонячних днів неможливо. Тому дефіцит цього вітаміну може спостерігатися навіть влітку.

Вітамін Д є жиророзчинним. Тому тим, хто має надмірну вагу, захворювання кишківника та проблеми з засвоєнням жирної їжі, потрібно більше цього вітаміну.

Що відбувається в організмі при дефіциті вітаміну Д?

До основних симптомів, що можуть вказувати на дефіцит вітаміну Д, належать:

  • занепад сил;
  • поганий настрій та незадовільне загальне самопочуття;
  • часті застуди за ГРВІ;
  • зниження гостроти зору;
  • неприємні відчуття в м’язах та кістках;
  • підвищена пітливість.

Також при дефіциті вітаміну Д підвищується ризик розвитку раку молочної залози, стравоходу, кишківника, підшлункової залози, шлунку, яєчників, простати, нирок та сечового міхура. Детальніше про значення вітаміну Д, його функції на ознаки його дефіциту ви можете почитати тут https://nikolab.com.ua/uk/deficzit-vitamina-d-prichiny-simptmy-diagnostika-i-lechenie/.

Головним завданням вітаміну Д є допомога в засвоєнні фосфору, кальцію та магнію, які попереджають процес розм’якшення кісткової тканини. Тому більша частина цих мікроелементів, що потрапляють з їжею, не засвоюються. Це може спровокувати підвищену ламкість кісток та призвести до переламів.

Але варто зазначити, що перераховані симптоми, здатні вказувати на дефіцит вітаміну Д, також можуть бути пов’язані з іншими патологічними станами чи захворюваннями. А його надмірна кількість не менш шкідлива, ніж дефіцит. Тому перш за все варто звернутися до лікаря та пройти комплексне обстеження, яке необхідно починати з аналізу на визначення рівня вітаміну Д в організмі. І тільки якщо лабораторне дослідження покаже його низький рівень, необхідно більше часу проводити на свіжому повітрі, переглянути раціон та при необхідності приймати рекомендовані лікарем препарати.

Пройти обстеження на визначення рівня вітаміну Д можна в лабораторії «Ніколаб» https://nikolab.com.ua/uk/. Всі дослідження проводяться на сучасному обладнанні, що гарантує якісний та достовірний результат. Здати матеріал для дослідження можна в лабораторії або скориставшись послугою забору матеріалу вдома у пацієнта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...