• Головна
  • Безкоштовна освіта у Словаччині
Новини компаній
13:00, 18 грудня 2023 р.

Безкоштовна освіта у Словаччині

Новини компаній
Безкоштовна освіта у Словаччині

Продзвенів останній шкільний дзвінок – це означає, що настав час тривог та переживань українських випускників шкіл, їхніх батьків. Для багатьох пріоритетною є освіта в європейських країнах.

Варто звернути увагу на безкоштовну освіту у Словаччині, яка є однією з особливостей місцевого законодавства. За законом, словацькі громадяни та громадяни інших країн Європейського Союзу мають право на безкоштовну вищу освіту. Українські студенти також можуть скористатися цією нагодою.

Однією з причин, через яку у Словаччині процес здобуття освіти не має фінансового навантаження, є бажання уряду підтримати розвиток вищої освіти в країні, залучати іноземних студентів.

Проте процес вступу до словацьких вишів може бути складним, часто потребує юридичної підтримки. Варто звернутися до фахівців компанії Postupai, які допомагають у вирішенні організаційних та юридичних питань, знають систему освіти у Словаччині, забезпечуючи гарантоване надходження своїм клієнтам.

Чому саме Словаччина для навчання

Словаччина надає перелік переваг українським випускникам, які обирають цю країну для здобуття вищої освіти. Розглянемо ТОП-7 причин, через які варто вибрати навчання за кордоном, відкриваючи перед собою нові перспективи.

1. Участь у програмі здобуття безкоштовної вищої освіти допомагає економити значні суми грошей.

2. Висока якість освіти: виші Словаччини займають високі місця у рейтингах світового рівня, їхні дипломи діють скрізь.

3. Наявність програм англійською полегшує процес навчання для іноземних студентів. Офіційна мова освіти у Словаччині – словацька, проте багато університетів пропонують програми англійською мовою.

4.Широкий вибір унікальних спеціальностей, які можуть бути недоступними в Україні.

5. Можливість увійти до міжнародної спільноти, встановити контакти зі студентами та професорами з різних країн. Це забезпечує культурне збагачення, можливість знайти потенційного роботодавця за кордоном.

6. Вигідне географічне розташування робить Словаччину зручним місцем для подорожей, знайомства з культурами інших країн Європи.

Скільки коштує життя студента у Словаччині

Розглянемо, наскільки великі витрати студента у Словаччині та на що варто розраховувати.

Отже, вартість навчання залежить від обраного університету. Великий відсоток державних університетів безкоштовний. Якщо орієнтуватися на приватні університети, де викладання ведеться англійською або французькою мовами, навчання також обійдеться дешевше, ніж в інших європейських країнах – від 700 € на рік.

Вартість проживання студента залежить від комфортності житла та його розташування. Квартиру можна орендувати від 300€/міс, а кімнату з проживанням 2-3 учнів – 150€/міс. Першокурсники вважають за краще жити в гуртожитку, де найдорожча оплата – близько 100€/міс. Харчуватись можна у їдальні: ціни за обід демократичні – від 2€. При самостійному приготуванні їжі на місяць доведеться витратити близько 200 євро.

Вартість оплати інтернету – від 15€/міс., щомісячне поповнення мобільного – 14€. Щоб мінімізувати транспортні витрати, потрібно придбати проїзний. Безкоштовний проїзд містом можливий за наявності студентського квитка ISIC, який коштує від 13€ на рік. Вартість транспортних витрат – від 26 євро. Важливий нюанс – медичне страхування, яке обійдеться 100+ євро на рік.

У Словаччині відносно невисока вартість життя – це робить країну привабливою для молоді, яка бажає жити та навчатися з обмеженим бюджетом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...