• Головна
  • Броварська міськрада: ВПО можуть повернути частину витрат, понесених на оренду житла
06:00, 8 грудня 2023 р.

Броварська міськрада: ВПО можуть повернути частину витрат, понесених на оренду житла

Броварська міськрада: ВПО можуть повернути частину витрат, понесених на оренду житла

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб мають право по 31 грудня 2023 року включно скористатись правом на податкову знижку за наслідками 2022 року, повідомляє Броварська міськрада.

Зокрема, платники податку, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, можуть включити до витрат, дозволених до податкової знижки, суму коштів, сплачених у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства.

«Підпунктом 166.3.9 пункту 166.3 статті 166 ПКУ встановлено, що платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, нарахованого у вигляді заробітної плати, зменшеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, фактично сплачених платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи», - йдеться у повідомленні.

При цьому платник податку має право скористатися зазначеною в п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ податковою знижкою виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року.

Наголошується, що якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Читайте також:

Кожен призовник Броварської громади може звернутися за матеріальною допомогою

Суд повернув громаді на Броварщині земельну ділянку

На програму підтримки тероборони у Броварах планують закласти 20 млн грн

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ВПО #АРЕНДА #ЖИТЛО #МІСЬКРАДА #БРОВАРИ
Оголошення
live comments feed...