• Головна
  • Незамінний помічник: як з'явилася морозильна камера?
Новини компаній
12:26, 17 серпня 2023 р.

Незамінний помічник: як з'явилася морозильна камера?

Новини компаній

Чи можна уявити сучасну кухню без техніки, яка використовується для зберігання їжі? Холодильники працюють у різному температурному режимі, що дозволяє зберігати якість усіх продуктів. Але, господаркам мало лише одного виду техніки для продуктів, тому виникає потреба купити морозильну камеру. Але, чи ви думали про те, коли з'явилися перші холодильники, і як розвивалася технологія?

Трохи історії

Незамінний помічник: як з'явилася морозильна камера?, фото-1

Люди вже давно зрозуміли, що продукти у холоді зберігаються довше. У Стародавньому Римі будували кімнати, до яких привозили кригу для охолодження. Китай так само одним із перших почав використовувати лід для продовження терміну придатності продуктів. Минали сторіччя, і люди то забували, то згадували про властивості льоду, але до появи холодильників залишалося ще багато часу. З'явилися перші льодовики – приміщення, в яких знаходився сніг та лід. Зверху клали настил із землі та зберігали продукти. Але, так не могло бути завжди, тому почалися пошуки кращого варіанту.

Як з'явився холодильник?

Першу техніку, яка була представлена як холодильник, розробив Томас Мур, який займався продажем масла. Оскільки він заробляв на його продажу, йому потрібен був пристрій, який дозволив би привозити його до магазину у замороженому стані. Технічний прилад складався з металевої ємності для продукції, яка була обтягнута шкурами, і поставлена в баддю з льодом. Техніка з’явилася в 1803 році. Звісно, технології просунулися, і тепер у «Буд Постач» ви можете вибирати серед широкого розмаїття, але до цього ще потрібно дійти.

У середині 19 століття почали з'являтися домашні льодовики – шафи, в яких був лід і тирса. Але, пристрій мав недолік – треба було зливати воду та регулярно поповнювати лід. Вже в 1850 році з'явився прилад для створення штучного льоду, який був заснований на інноваційній розробці (вона використовується досі в техніці). Через 8 років, Карре зумів отримати штучний холод, абсорбувавши аміак. Ідея була гарною, але популярною вона стала через багато років. Спочатку в Німеччині з'явився прилад з компресором, що працював на аміаку, а вже після, великі установки для створення льоду.

Побутові холодильники: коли вони з'явилися?

Звичні в нашому розумінні холодильники з'явилися в 1913 році. Проте, у них використовувалися токсичні речовини, а для функціонування встановлювався тепловий насос. До речі, чи знали ви про те, що Ейнштейн зробив свій внесок у розвиток техніки? У 1928 році він зумів створити свій холодильник. У ньому застосовувалося спиртове паливо, що дозволяло позбутися ризику отруєння. У цей же час почалося виробництво техніки, придуманої Стінструпом. Його пропозиція була безпечною, тихою і надійною. Іншими важливими датами стали:

  • З початку 1930-го для холодильників став використовуватися фреон;
  • Перші морозилки з'явилися у 1940-х роках;
  • З 1950-60-х років розпочалося виробництво техніки з можливістю розморожування;

Звичайно, поступово людям стало не вистачати того місця в морозилці, яка передбачена в холодильнику, і камери стали продавати окремо. Дізнатися докладніше про вибір моделей ви можете в інтернет-магазині «Буд Постач». Техніка пройшла тривалий шлях удосконалення, і технології не перестають тішити покупців. Ви можете купити техніку з різними функціями, розмірами та особливостями. Холодильники та морозильні камери – те, без чого не можна уявити сучасну кухню. Заощаджувати на покупці техніки не варто, тому що від її якості залежатиме збереження продуктів. Вибирайте техніку від найвідоміших брендів в інтернет-магазині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...