• Головна
  • Чи може дієта вплинути на стан зубів
Новини компаній
17:40, 3 липня 2023 р.

Чи може дієта вплинути на стан зубів

Новини компаній

Погане, незбалансоване харчування негативно впливає на імунну систему та стоматологічне здоров'я. Нестача, так само як і надлишок, необхідних людині мікроелементів призводить до розвитку безлічі захворювань. Зокрема, страждає порожнина рота: слабшають і починають кровоточити ясна (пародонтит), руйнуються зуби (карієс) - проблеми, які тісно пов'язані із стоматологією. Дотримання грамотно підібраної дієти допоможе позбутися перерахованих проблем із зубами та яснами. Що відбувається із зубами після переходу на дієту? Стоматологія Futurum Dentistry розкрила дану тему.

Чи може дієта вплинути на стан зубів, фото-1

Основною метою дієти, як правило, є зниження ваги. Найчастіше для схуднення з раціону в міру можливості прибирають солодкі страви, копченості, жирні продукти. На стан зубів найбільш благотворно позначається зменшення споживання солодких продуктів. Самі по собі солодощі не чинять шкідливого впливу на зуби. Однак у них міститься цукор, який починає розпадатися ще в ротовій порожнині. При цьому виділяється молочна кислота, що руйнує зубну емаль. До того ж, у слабокислому середовищі активно розмножуються мікроби. Тому скоротивши споживання солодкого, можна запобігти або хоча б сповільнити розвиток карієсу та пародонтиту.

Скорочення споживання вуглеводів - ще один метод поширеної дієти. Прибравши з меню крупи, борошняне та інші продукти з високим вмістом вуглеводів, можна змусити організм почати спалювати жир для отримання енергії. При цьому передбачається збільшення споживання продуктів з великим відсотком білка в складі (м'ясо, тверді сири, сир). Крім білка, який ніяк не впливає на стан зубів, такі продукти містять велику кількість кальцію. Саме кальцій зміцнює тверді тканини зубів. Тому збільшене споживання білкових продуктів, якщо в них міститься достатня кількість кальцію - хороший спосіб профілактики розвитку карієсу.

Вплив дієт, заснованих на виключенні продуктів тваринного походження, багато в чому залежить від складу раціону. Так, відмова від м'яса не призведе до захворювань ротової порожнини, якщо забезпечити надходження в організм достатньої кількості кальцію з кисломолочних продуктів. Найбільше кальцію міститься у твердих сортах сиру та кисломолочному сирі. Однак, в разі появи висипу (прищ на язиці) або будь-яких інших проблем зі слизовою оболонкою порожнини рота, рекомендую звернутися до стоматолога для професійної консультації та діагностики причин та їх лікування.

Чи може дієта вплинути на стан зубів, фото-2

Якщо вибрати жорсткішу дієту, відмовившись ще й від багатих кальцієм кисломолочних продуктів, то цим можна завдати зубам шкоди. За дефіциту кальцію зубна емаль швидко потемніє, потріскається і зрештою зруйнується. У зуб із пошкодженою емаллю легко проникають мікроби, які можуть стати причиною розвитку запального процесу.

Вживання фруктів та овочів допоможе дещо компенсувати нестачу кальцію, але не забезпечить зуби достатньою кількістю цього мінералу. Тому відмовлятися від кисломолочних продуктів варто лише на нетривалий час.

Сироїдіння - різновид дієти, за якої не використовуються в їжу продукти, що пройшли термічну обробку. Сирі продукти не чинять негативного впливу на зуби. Навпаки, в сирих овочах і фруктах міститься велика кількість корисних для зубної емалі мінеральних речовин. Без теплової обробки продуктів також зберігаються всі вітаміни, необхідні всьому організму загалом і яснам зокрема.

Як скласти корисну для зубів дієту

Існує низка правил складання меню, що дають змогу без шкоди для здоров'я зубів і ясен дотримуватися будь-якого з видів дієт. До цих правил належить таке:

  • споживання вуглеводів, особливо цукру і солодких страв, має зводитися до мінімуму або виключатися повністю. Особливо небезпечні для зубів солодкі газовані напої, в яких присутня велика кількість цукру і кислоти;
  • прийом їжі має бути регулярним, без тривалих перерв. Під час їжі виділяється слина, яка знищує бактерії та регулює кислотний баланс у ротовій порожнині. І занадто часте харчування може призводити до зниження бактерицидної дії слини;
  • у меню має бути якомога більше овочів і фруктів. За допомогою цих продуктів можна забезпечити організм запасом вітамінів і мінеральних елементів. Вживання твердої їжі сприяє очищенню зубів;

Також замість кави або чаю бажано вживати чисту воду. У воді містяться фториди, що сприяють зміцненню зубної емалі.

Загалом, перехід на дієту найсприятливішим чином позначається на стані зубів. Однак у всіх видах обмежень харчування варто знати міру. Організм має отримувати достатню кількість поживних речовин і мінеральних елементів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...