• Головна
  • Що таке EDC складаний ніж, і звідки він такий взявся?
Новини компаній
14:08, 30 червня 2023 р.

Що таке EDC складаний ніж, і звідки він такий взявся?

Новини компаній
Що таке EDC складаний ніж, і звідки він такий взявся?, фото-1

Якщо ви хоч інколи заходите до інтернет-магазинів, що торгують складаними ножами, ви вже не раз бачили цей дещо незвичний для нас термін – «EDC складаний ніж». Ця стаття відповість на запитання, що він означає, звідки він взявся і який складаний ніж можна вважати гарним EDC.

Концепція EDC (Everyday Carry) складаного ножа пов'язана з ідеєю носіння ножа на повсякденній основі для вирішення різних завдань, з якими ми можемо зіткнутися у повсякденному житті. EDC-ножі зазвичай компактні, зручні в носінні і мають сучасний дизайн.

Сама розробка концепції EDC складаного ножа пов'язана із спільнотою американських ентузіастів, любителів ножів та людей, які усвідомлювали користь від носіння зручного та корисного складаного ножа на кожен день. Немає одного конкретного автора чи компанії, які розробили концепцію EDC-ножа. Ця концепція еволюціонувала і стала популярною завдяки обміну досвідом та ідеями серед ножових колекціонерів та ентузіастів.

Коли тільки но з'явився інтернет, ідея EDC (Everyday Carry) стала активно просуватися та обговорюватися на різних ресурсах та форумах, пов'язаних з ножами та предметами EDC. Деякі з цих ранніх популярних ресурсів зіграли велику роль в просуванні концепції EDC ножа. Іншим словом можна сказати, що поширення концепції є справжнім прикладом творчості користувачів тоді ще зовсім молодого інтернету.

Який EDC складаний ніж вважається хорошим?

Коли йдеться про те, який EDC складаний ніж вважається хорошим, це суб'єктивне питання, що залежить від потреб та переваг кожного користувача. Однак, хороший нож EDC зазвичай має наступні характеристики:

  • Якісний клинок

Хороший ніж EDC має клинок з високоякісної сталі, яка забезпечує гостроту і довговічність. Популярними матеріалами для клинків є нержавіючі сталі, такі як VG-10, S30V, S35VN, M390 та інструментальна сталь D2.

  • Ергономічне руків'я

Хороший EDC ніж має зручне та ергономічне руків'я, яке дозволяє надійно утримувати ніж та комфортно працювати з ним протягом тривалого часу. Матеріали руків'я можуть сильно варіювати, включаючи нержавіючу сталь, титанові сплави, композит G-10, мікарту, карбон, дерево та інші.

  • Надійна механіка

Хороший EDC ніж має бути обладнаний надійним механізмом складання, який забезпечує безпеку використання та легкість відкриття та закриття ножа. Іноді заради цього навіть дещо жертвують надійність самого механізма. Наприклад, завдяки керамічним підшипникам механіка розкладання леза буде працювати дуже швидко, легко та ефектно. Але, наприклад, для туристичного ножа такий варіант не підійде, бо підшипники дуже погано переносять забруднення. Саме тому в туристичних ножах встановлюють куди більш стійкі до впливу забруднення шайби. А ось для міського ножа, для якого передбачається використання в куди біль цивілізованих умовах - якісні підшипники якраз підійдуть краще за все.

Також важливу роль грає надійний механізм фіксації леза ножа в розкритому (а для деяких моделей і в закритому) положенні – так званий «замок». Поширеними типами замкових механізмів є фреймлок (frame lock), лайнер лок (liner lock), бек лок (back lock) та інші.

  • Додаткові функції

Іноді EDC ніж може мати додаткові інструменти, такі як відкривачка, викрутка, штопор і т. п. Ці функції роблять ніж ще більш універсальним і корисним у повсякденному житті.

Як відрізнити EDC складаний ніж від інших видів складаних ножів

Що таке EDC складаний ніж, і звідки він такий взявся?, фото-2

Щоб відрізнити EDC складаний ніж від інших видів складаних ножів, таких як туристичні ножі, слід звернути увагу на його компактність, легкість, зручність носіння та орієнтацію на повсякденні діла, у яких сучасний городянин може використовувати ніж (розкриття пакунків, перерізання дротів, приготування бутребродів і т.д.). Тобо від такого ножа ніхто не вимагає здатності рубати дрова чи знімати шкіру з кабана.

Більшість EDC ножів не пристосовано для використання у похідних чи екстремальних умовах. Зате вони легкі, дуже добре ріжуть(це основне їх завдання), та чудово (і зовсім не агресивно) виглядають. Бо вони використвуються у міському середовищі і не повинні лякати оточуючих та притягувати увагу з боку поліції.

Тобто, якщо ви хочете купити дійсно хорошу EDC модель, шукайте легкий та симпатично виглядаючий складаний ніж (який може навіть мати яскраве забарвлення руків'я), з не дуже великим та товстим, але дуже гострим лезом з якісної нержавіючої сталі, з легко та приємно працюючою механікою та кліпсою для посадки на кишеню. Якщо ви знайшли щось, що підпадає під наш опис – цілком ймовірно, що перед вам гарний EDC ніж, який принесе вам чимало користі. Ось на такі ознаки і радимо орієнтуватись. І тоді ви точно не помилитесь з вибором! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...