• Головна
  • Індивідуальні рішення для вашого будинку: Відкатні ворота, створені вами
Новини компаній
11:00, 8 червня 2023 р.

Індивідуальні рішення для вашого будинку: Відкатні ворота, створені вами

Новини компаній

Більшість говорячи про ворота мають на увазі більш звичний, можна сказати навіть, класичний варіант розпашних брам. Але сучасні технології внесли свої корективи й зараз є інший варіант – відкатні ворота.

Індивідуальні рішення для вашого будинку: Відкатні ворота, створені вами, фото-1

Їх механізм відкриття дозволяє зменшити використання корисного простору вашого подвір’я. Відкатна брама рухається вздовж огорожі, тож майже не займає місця.

З чого складаються відкатні ворота

Такі брами бувають трьох типів – підвісні, по рельсі та консольні. Вони відрізняються способом організації відкату стулки. В першому випадку вона рухається на роликах по балці, яка підвішена над проїздом.

В другому – по рейці, яка вбудована в поверхню проїзду. А ось третій варіант, найвдаліший, рухається завдяки консолі, яка складається з балки та пари роликових кареток.

Такі ворота складаються з наступних частин:

  • Металевого каркасу;
  • Полотна зашивки;
  • Монтажної основи під каретки – закладної;
  • Фурнітури для консольних воріт;
  • Автоматики відкатних брам.

Читайте також: Відкатні своїми руками (покрокова інструкція)

Металевий каркас

Основою стулки є каркас, виготовлений з металевих труб, які мають прямокутну або квадратну форму. Також зараз є популярним варіант використання т-профілю – спеціально розробленого для цих цілей металопрокату. Він дозволяє дуже швидко зварити каркас з мінімальними зварними швами та за лічені години. Також до такого каркасу легко кріпити обшивку.

Полотно зашивки

Кріплять полотно або з однієї сторони, або ж одразу з двох. В якості матеріалу можна використати листи металопрокату, сендвіч-панелі, філенки, жалюзі, дерев’яні дошки тощо. Головне, щоб обшивка, яку ви обрали підходила для використання на вулиці.

Монтажна основа під каретки – закладна

Щоб встановити роликові каретки потрібно організувати спеціальне місце. Для цього необхідно вирити яму біля одного з опорних стовпів довжиною в половину ширини отвору та глибиною, нижчою за глибину промерзання грунту взимку. В неї поміщають спеціальну конструкцію, зварену зі швелера (12-18 мм) та арматури (в якості ніжок та для армування бетону). Її ще називають закладною деталлю.

Фурнітура для консольних воріт

Вище вже згадувалося про консоль, яка створюється завдяки взаємодії пари роликових кареток та направляючого профілю. Ці елементи входять до спеціальної фурнітури для відкатних брам. Також в такому комплекті повинні бути верхні ролики, накатний ролик, уловлювачі (верхній та нижній) та заглушка.

Автоматика відкатних брам

Автоматизації брами не є обов’язковою. Її проводять тільки ті, які цінують комфорт. Щоб ваші ворота відкривалися з пульта або телефону потрібно купити та встановити спеціальний комплект (автоматика для відкатних воріт) до якого обов’язково повинні входити такі елементи, як привід з вбудованою платою управління, пристрій керування, кінцеві вимикачі та зубчата рейка (метрові відрізки, кількість яких залежить від ширини проїзду). За бажанням можна розширити комплект сигнальною лампою та/або фотоелементами безпеки.

Як зробити відкатні ворота своїми руками

А зараз поговоримо про самостійне виготовлення таких воріт. Спочатку підготуємо все до встановлення. Очищуємо місце, де будемо варити, а також встановлювати стулку. Вимірюємо майбутній проїзд та робимо по тим розмірам креслення.

З ним дуже просто купувати всі необхідні матеріали (візьмете тільки те, що потрібно в тій кількості, що вам потрібна).

Викопуємо яму для бетонування закладної, якщо опорні стовпи ще не готові, то і для них. При кладці стовпів обов’язково виводимо закладні, до яких далі будемо приварювати нащілинники. Також на цьому етапі прокладуємо дроти (рекомендуємо, навіть якщо поки не плануєте встановлювати автоматику, пригодиться).

Зварюємо закладну та одразу ж бетонуємо її в підготовленій ямі. Арматура буде служити не тільки як ніжки для стійкості конструкції в ямі, але й додатково посилює фундамент.

Далі збираємо каркас та монтуємо фурнітуру на їх робочі місця (каретки встановлюємо на закладну тільки коли бетон застигне). Рекомендуємо одразу приварити зубчату рейку, щоб потім не псувати ворота зварюванням. Обшиваємо полотном.

На останньому етапі встановлюємо замок або клямку для запирання брами. Або ж встановлюємо автоматику (тоді замок не потрібен).

Ціна відкатних воріт

Самостійне виготовлення відкатних воріт гарантує якісне виконання (собі ж погано робити не будете), а також дозволить заощадити кошти, адже не потрібно буде платити монтажникам.

А щоб приблизно розуміти в скільки вам обійдуться такі брами проведемо деякі розрахунки на прикладі стулки для отвору шириною 4 м. Ворота у нас будуть висотою 2 м.

На таку стулку з обшивкою з профнастилу ми витратимо (приблизно) 6000 грн, плюс фурнітура – це ще 3095 грн як мінімум, розхідні матеріали (пісок, щебінь тощо) – близько 2000 грн (ціни залежать також і від регіону).

Загальна вартість становитиме десь 12 000 грн. Але ще раз наголошуємо, ця ціна приблизна.

Чим обшивають стулку

Відкатні ворота в основному мають прямокутну форму. В якості обшивки для них ідеально підходять листи профнастилу. Їх різноманіття дозволить підібрати щось кожному.

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу

Ще одним матеріалом, який зараз часто використовують для обшивання стулки є жалюзі.

Крім того, можна обшити дерев’яними дощечками. Та перед цим потрібно виконати деякі маніпуляції з ними, а саме вкрити спеціальним покриттям, щоб мінімізувати впитування вологи, адже тоді ворота стануть важчими, що може негативно позначитися на фурнітурі (якщо її купили без великого запасу міцності).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...