• Головна
 • Вилка для велосипеда – що за звір та як з ним порозумітись
Новини компаній
08:21, 14 березня 2023 р.

Вилка для велосипеда – що за звір та як з ним порозумітись

Новини компаній

Веловилка – один з основних механізмів кожного велосипеда. З’єднує переднє колесо й кермо. Забезпечує направлення колеса відповідно до кута повороту керма. В залежності від виду, виповнює роль амортизатора. Вилки для велосипедів поділяються на 2 основні групи: жорсткі й амортизаційні. 

Жорсткі вилки для велосипедів встановлюють на міських, шосейних, прогулянкових, дитячих байках. Зазвичай вони виготовлені з того ж матеріалу, що й велобайк (сталь, алюміній, карбон). Цінова політика залежить від матеріалу виробу: сталева – найдешевша, алюмінієва – середній клас, карбонова – преміум сегмент. 

Якщо необхідно купити вилку для велосипеда гірського типу, або є бажання пом’якшити катання на шосейному й міському велобайку – необхідно зупинитись на амортизаційній веловилці. Вона забезпечує гарне зчеплення переднього колеса з поверхнею землі, допомагає не втратити швидкість, мати більшу керованість на складних ділянках. 

TcXl1GQzhmVRsOXrb2WsXg6ngWgbyWQqVdJ05m39u7gO8cFSDxxPMQz3RGHU7_5gYggSDYITYlHU1Vkja4PChARuJxemF5FBEe6tuY_zrw24SVhzIUJ2-8Gdq75PRlAzc3lV0bT0bMX2lY9MnghT5q4

Конструкція вилки до велосипедів

Амортизаційна веловилка має класичну конструкцію і складається з наступних частин:

 • Шток. Це труба, за яку вилка кріпиться до велосипеда. Виготовляється з різних матеріалів: сталь, алюміній, карбон.

 • Корона. Йде після штока. Також буває стальна, алюмінієва, карбонова.

 • Ноги. Кріпляться в корону. Діляться за розмірами. Чим більший розмір – тим більш жорстка вилка й тим більш екстремальне навантаження велобайк може витримати. Виготовляється зі сталі й алюмінію.

 • Штани. В них входять ноги. Розмір штанів регулюється розміром коліс. Одна й та сама модель веловилки може випускатись в декількох версіях різного розміру. Бувають сталеві, з магнієвого сплаву, карбонові.

 • Горила. Перемичка на штанях.

 • Кріплення для гальм. Може йти на штанях одразу під різні розміри гальмівних дисків.

 • Кріплення для колеса.

В сучасних амортизаційних веловилках встановлюють також блокування ходу. Це дозволяє вимикати амортизацію в місцях, де нема потреби її використовувати (наприклад, на дорозі з гарним рівним покриттям). 

Як купити вилку для велосипеда, їх види й особливості

Якщо стоїть задача купити вилку на велосипед, яка найліпше буде нівелювати нерівності дороги та м’яко згладжувати катання – необхідно ознайомитись з їх видами та їх конфігураціями.

Основні 5 видів вилок:

 • Пружинні велосипедні вилки. Купити можна дуже дешево. Мають найпростішу конструкцію. Основний амортизатор – це сталева пружина, яка стискається і розтискається. В цьому виді вилки відсутній демпфер (пристрій, який гасить коливання) і сама пружина працює тільки на стискання.

 • Пружинно-еластомірна велосипедна вилка. Купити також можна дешево. Має подібну конструкцію до пружинного виду, але вже з додаванням демпфера, яким служить еластомер (м’який пластик). Він розміщується між спіраллю пружини. Такого рівня демпфер не дозволить дуже швидко пружині розтиснутись назад.

 • Повітряна. Найбільш доступний варіант серед якісних вилок. Являє собою камеру, куди під тиском закачується повітря. Пружиною і демпфером тут також виступає повітря. Купити велосипедну вилку такої конфігурації – значить придбати ряд переваг. Вона проста у використанні, добре відпрацьовує нерівності, в ній можна регулювати тиск. Має гарні амортизаційні властивості. 

 • Повітряно-масляна. Відноситься до найдорожчого та якісного сегмента. Пружиною тут виступає повітря. Роль демпфера виконує масляний картридж. Дана вилка чудово амортизує нерівності, має невелику вагу й стійка до морозів.

 • Пружинно-масляна. Найякісніша амортизаційна вилка. Основна пружина в ній або титанова, або відмінна сталева. Демпфером слугує масляний картридж. Дані вилки мають багато налаштувань для райдерів: жорсткість, відскок, тиск та інше. Підходить для серйозних навантажень.

Купити вилку для велосипеда можна в багатьох містах країни, в тому числі в місті Лева – Львів. Серед різноманітності виробників виділяється компанія Suntour. Має багато пропозицій, демократичні ціни й гарну якість виробів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...