• Головна
  • Алкоголізм: особиста проблема чи сімейна катастрофа?
Новини компаній
15:26, 16 лютого

Алкоголізм: особиста проблема чи сімейна катастрофа?

Новини компаній

Проблема залежності від «міцних» напоїв сьогодні актуальна як ніколи. Кількість тих, хто бачить можливість таким чином впоратися із постійним стресом, зростає майже у геометричній прогресії. Якщо у того, хто вживає, є родина, вона також стає жертвою руйнівного процесу, а життя починає обертатися тільки навколо хворого на алкоголізм члена родини. Чи можна розірвати це страшне коло та чи є надія на повне одужання?

Що відбувається у родині

Алкоголізм: особиста проблема чи сімейна катастрофа?, фото-1

Головна проблема полягає в тому, що на початку формування хвороби близькі не помічають змін і всіляко їх ігнорують. Іноді вони навіть самі вигадують для оточуючих вагомі причини та виправдання, чому нормальна раніше людина (на їх погляд) проявляє ознаки залежності, які вже неможливо не помітити. Середній термін, коли члени родини стають змушені визнати біду, налічує 7 років. І ще приблизно 2 роки піде на те, аби попросити допомоги у професіоналів та почати виведення із запою на дому Київ та області.

Причин цьому декілька. Мало можна зустріти сімей, де прямо кажуть та вільно обговорюють той факт, що один з членів має цю залежність. Частіше ситуація замовчується навіть між близькими, кожен замикається у собі, а родинна близькість втрачається. Ізоляція стосується і загальної ситуації, бо сторонніх людей перестають запрошувати у дім, адже хворий під впливом спиртних напоїв почне поводитись неадекватно і відкриється істина. Навіть діти, батьки яких пиячать, не можуть завести нормальних друзів, бо сором вистроює товсту стіну у стосунках. Коло спілкування стає все вужчим, що тільки сприяє розвитку алкоголізму, а співзалежними стають і всі оточуючі. Клініка Profi-Detox допомагає вирішити проблему комплексно та працює не тільки з особою, що страждає, а й з родиною.

Розлади емоційних станів – невідворотне явище для всіх, хто змушений жити разом з хворим. І вони не менш тяжкі, ніж у нього. Звинувачування себе, злість на безпорадність, сором, постійний контроль, страх – тільки частина почуттів. Згодом починає здаватись, що майбутнього не існує, життя зводиться до одного дня.

Постійний фокус уваги на алкоголіку - звичайне явище. Його поведінка, непередбачуваність, неконтрольованість стають загрозою для нормального життя, тому близькі люди весь час слідкують за настроєм, станом, місцем знаходження хворого.

Кожен окремий випадок потребує індивідуального підходу, але уважне та свідоме ставлення до проблеми - це вже частина успіху на початку довгого та непростого шляху одужання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...