• Головна
  • Кондиціонери канального типу: принцип роботи, класифікація, монтаж, обслуговування
Новини компаній
15:00, 18 січня 2023 р.

Кондиціонери канального типу: принцип роботи, класифікація, монтаж, обслуговування

Новини компаній

Однією з найбільш сучасних та технологічних кліматичних систем є канальні кондиціонери. Вони, на зразок центральної опалювальної системи, здатні рівномірно та якісно створити комфортний мікроклімат у квартирі, домі, офісі тощо. Сьогодні розповімо вам більше про цю систему кондиціювання.

Кондиціонери канального типу: принцип роботи, класифікація, монтаж, обслуговування, фото-1

Що таке канальний кондиціонер та які його принципи роботи?

Безпосередньо принцип роботи канального кондиціонера не надто відрізняється від спліт-систем. Його конструкція також складається із зовнішнього та внутрішнього блоків. Різниця полягає лише у більшій потужності пристрою, а також розгалуженій системі гофр, через які повітря рівномірно потрапляє у кожну кімнату в будинку або частини великого приміщення. Завдяки термодатчикам пристрій може регулювати інтенсивність надходження повітря для рівномірного підтримання мікроклімату.

Класифікація канальної системи кондиціювання

Основна відмінність техніки для канального кондиціювання від звичайних спліт-систем полягає у її потужності, тобто наскільки ефективно вона здатна обробляти повітря та створювати його тиск всередині системи. 

Кондиціонери канального типу: принцип роботи, класифікація, монтаж, обслуговування, фото-2

Потужність напірного обладнання

Потужність варіюється в межах 2—25 кВт. Таким чином виділяють три типи канальних кондиціонерів:

  • Високонапірні.

Забезпечують тиск до 300 Па та мають розгалужені повітропроводи, що дозволяє встановлювати систему у великих громадських, промислових приміщеннях та залах.

  • Середньонапірні.

Дають тиск до 150 Па, чого достатньо для забезпечення ефективної роботи системи кондиціювання в домі, квартирі, або кімнатах середньої площі, наприклад в офісі.

  • Низкьонапірні.

Забезпечують тиск до 50 Па, чого зазвичай вдосталь для приватних будинків та квартир с короткою системою вентиляційних шахт.

Ми в Ліка-Комфорт допоможемо підібрати систему потрібної потужності, яка ідеально підійде для саме вашого випадку. Це збереже ваші кошти на придбання та обслуговування кондиціонерів канального типу.

Тип електричної системи

Слід обирати електричну систему в залежності від потреб в нагріванні та охолодженні повітря. Деякі канальні кондиціонери виконують лише одну з цих функцій, а деякі — обидві. 

Також слід обирати між інверторними та неінверторними системами. Перші — кращі, адже можуть динамічно підтримувати температуру в приміщенні внаслідок частоти роботи компресора. Неінверторні ж відрізняються від інверторних тим, що компресор може працювати лише в одній швидкості, тобто він нагнітає температуру, після чого вимикається аж доки вона не зміниться для його повторного ввімкнення. 

Наявність додаткового функціонала

Також канальні кондиціонери можуть мати цілу низку додаткових функцій:

  • фільтри глибокого очищення;
  • іонізатор повітря;
  • УФ-лампа для знищення мікробів та бактерій;
  • зволожувач та осушувач повітря;
  • водяний та електричний калорифер тощо.

Все це впливає на якість повітря, а також енерговитрати, але й підвищує вартість системи.

Монтаж канального кондиціонера: основні етапи

Якісний монтаж канального кондиціонера залежить від кваліфікації, навичок та досвіду майстрів, тож слід заручитись підтримкою професіоналів. Етапи цього процесу наступні:

  1. Монтаж зовнішнього блока.
  2. Прокладання енергопостачання та теплотраси для подачі холодоагенту.
  3. Технічно вивірений монтаж системи повітропроводів та вентиляції. 
  4. Проведення заходів щодо гідро- та теплоізоляції конструкції системи.

Також слід уважно ставитись до своєчасного обслуговування системи: перевірки її герметичності, тестування дренажу, хімічного та механічного очищення тощо. Лише це гарантує надійну та ефективну роботу канального кондиціонера впродовж багатьох років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...