• Головна
  • МОЗ: Від сьогодні в Україні запрацює е-рецепт на наркотичні лікарські засоби
08:00, 1 листопада 2022 р.

МОЗ: Від сьогодні в Україні запрацює е-рецепт на наркотичні лікарські засоби

МОЗ: Від сьогодні в Україні запрацює е-рецепт на наркотичні лікарські засоби

Від сьогодні, 1 листопада, в Україні запрацює електронний рецепт на групу психотропних лікарських засобів.

Визначити кількість пацієнтів, які сьогодні потребують знеболення опіоїдними анальгетиками практично неможливо, оскільки наркотичні лікарські засоби можуть призначатися на різних етапах лікування, незалежно від віку пацієнта, діагнозу, стадії захворювання тощо.

Так, ця група ліків може застосовуватися при онкологічних захворюваннях, захворюваннях серця, при лікуванні післяопераційних наслідків тощо.

Однак нині в умовах воєнного стану внаслідок безперервних атак ворога все більше і більше пацієнтів потребують знеболення через отримані поранення, пишуть «Вісті».

Обіг цієї групи препаратів є обмеженим на державному рівні, а процес відпуску ліків підлягає суворій звітності за спеціальним рецептом.

Електронний рецепт на наркотичні (психотропні) лікарські засоби спростить доступ до необхідних ліків пацієнтам, які потребують складного лікування та водночас посилить контроль за відпуском цієї групи ліків у аптеці.

Виписати е-рецепт може лікар, який відповідає за лікування пацієнта. Це може бути як сімейний лікар, так і вузькопрофільний спеціаліст – хірург, онколог чи невролог.

Надалі пацієнту приходитиме повідомлення із номером рецепта та унікальним кодом підтвердження, які він має повідомити фармацевту в аптеці.

Отримати наркотичний лікарський препарат за рецептом як і раніше можна в тій аптеці, яка має відповідну ліцензію на відпуск наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Читайте також:

Дефіциту продовольства в Україні не буде

Чи можна батькам забирати дітей зі школи під час повітряної тривоги

У МОЗ нагадали основні правила першої допомоги постраждалим

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#РЕЦЕПТ #ПСИХОТРОПИ #НАРКОТИКИ #АПТЕКА #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...