• Головна
  • Як допомогти швидко адаптуватись дитині-переселенцю у новій школі?
12:11, 15 вересня 2022 р.

Як допомогти швидко адаптуватись дитині-переселенцю у новій школі?

Цього року за кордон виїхали мільйони українських сімей. Деякі вимушено, інші не хотіли чекати, поки війна добереться до їхньої домівки. Родини знайшли прихисток в інших областях. Але ціль одна у всіх – безпечне місце для себе та дітей.

Звичайно, такий переїзд не міг не залишити стресу у дитини. Дорослі люди швидше пройдуть адаптацію. Але що робити зі школярем, який зіткнувся з переїздом перший раз у житті? Як запевнити його, що це робиться лише на краще?

В цій статті розберемо поради для батьків-переселенців, які тільки переїхали з дітьми у Бровари. А в цьому нам допоможе психолог ліцею Перспективи Пані Тетяна. Саме вона розповість, що потрібно щоб дитина швидше влилась в колектив у новій школі.

Яким чином батьки можуть допомогти дітям швидше адаптуватись?

У середньому термін адаптації на новому місті займає до 1 місяця. Це показники дорослої людини. Для комунікативних дітей цей термін займатиме місяць, для інтровертів – до 6-9 місяців.

Якщо говорити про нову країну, то цифри в обох випадках більші. Наприклад, доросла людина звикає з півроку-рік. Малеча або школярі за рік – за 18 місяців. Що батьки можуть зробити, щоб прискорити цей процес?

Як допомогти швидко адаптуватись дитині-переселенцю у новій школі?, фото-1

Якщо школяр переходить у нову школу:

  • Обговоріть взаємні очікування від нового навчального закладу. Першим чином варто пояснити чаду, що навчання може затягнутись. Не варто обманювати, і казати, що це лише на 2-3 місяці. Проста відверта розмова на тему, чому варто гарно навчатись і тут. І ваша дитина зрозуміє.
  • Не бійтесь дати кілька порад. Діти, в яких є проблеми з мовою, або асоціальні підлітки чекають підтримки від батьків. Активному чаду краще поводитись спокійніше перший тиждень. Іншим рекомендуємо більше розповісти про себе, свої вподобання.
  • Не забувайте про захоплення та хобі. Після переїзду постарайтесь віддати чадо у кружок або секцію, в яку вона ходила раніше. Це гарний крок, щоб знайти друзів, швидше освоїтись. Зокрема, з’явиться мотивація, щоб отримувати гарні оцінки. Та не забувати про захоплення.

Якщо ваша родини переїхала в нову країну:

  • Позбавтесь страху. Відчуття страху повністю знищує позитивні емоції, викликає стрес. Тому краще пояснити чаду, що нове місце – це безпечне місце.
  • Залучіть чадо до вивчення іноземної мови. Школяр швидше звикне, якщо почне вчити мову. Тому по приїзду подбайте про репетитора.
  • Не ставте умовний рівень досягнень, який потрібно досягнути.
  • Позбавтесь страху. Відчуття страху повністю знищує позитивні емоції, викликає стрес. Тому краще пояснити чаду, що нове місце – це безпечне місце.
  • Залучіть чадо до вивчення іноземної мови. Школяр швидше звикне, якщо почне вчити мову. Тому по приїзду подбайте про репетитора.
  • Не ставте умовний рівень досягнень, який потрібно досягнути.
Як допомогти швидко адаптуватись дитині-переселенцю у новій школі?, фото-2

Також, запрошуємо батьків-переселенців до нашого ліцею, для спілкування дітей з психологом. Такі заходи допоможуть вам якнайшвидше адаптуватися до нашого міста та знайти нових друзів. Більш детальну інформацію про ліцей, можна знайти на офіційному сайті perspectives.com.ua чи у соціальних мережах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#АДАПАТАЦІЯ #ДИТИНИ #НОВА #ШКОЛА #ЛІЦЕЙ #ПЕРСПЕКТИВИ #БРОВАРИ
Оголошення
live comments feed...