• Головна
  • Дистанційне або очне навчання: поради для батьків
12:15, 29 серпня 2022 р.

Дистанційне або очне навчання: поради для батьків

Дистанційне або очне навчання: поради для батьків

Очний формат навчання часто називають традиційною школою. І це правильно, оскільки ефективність таких шкіл вже давно доведена.

Але час ніколи не стоїть на місці. Після останніх подій, а саме пандемії та війни, прийшов час обирати нове. Не дивлячись на скептицизм батьків, випускники цього року складали НМТ. І показники деяких шкіл, наприклад, в Київській чи Одеській області, показують гарні результати.

Але чому навіть зараз більше половини батьків вважають дистанційне навчання «великою дурницею»? Сьогодні поговоримо з вами про переваги та недоліки кожного типу навчання. Розкриємо тему на прикладі ліцею «Перспективи», що в Броварах.

Який формат навчання обирати для дитини?

Переваги дистанційного навчання:

  • Самостійність учнів. Онлайн навчання дає більше можливостей для самостійного опанування матеріалу. Учень часто залишається «сам на сам». Але якщо йому знадобиться допомога, вчитель завжди піде на зустріч.
  • Менше навантаження. В онлайн навчанні легше розподіляти щоденне навантаження. Деякі уроки починаються пізніше, ніж в звичайних школах.
  • Креативність. Дистанційний формат залишає дітям багато часу на творчість. Цей час можна вважати безцінним, оскільки він дає учням безліч можливостей для особистісного розвитку.
  • Продуктивна комунікація. З вчителем можна частіше спілкуватись, навіть якщо це простий відео зв’язок через Вайбер чи Скайп.

Мінуси дистанційного навчання:

  • Нерівномірний навчальний графік. Уроки часто переносяться через погану погоду, відсутність Інтернету, зв’язку та інше.
  • Невелика кількість домашніх завдань. Домашні завдання формує вчитель. І якщо заняття не відбулось, то домашнє завдання переноситься.
  • Відсутність «зорового контакту». Діти менше бачаться з однокласниками та вчителем. Тому іноді виникає «криза живого спілкування».

Плюси очного навчання:

  • Щоденна співпраця з вчителем. Навіть, якщо вчитель захворів, його зможе замінити інший.
  • Більше навантаження по навчальним предметам. 7 уроків майже щодня ні для кого не секрет. Але такі навантаження не завжди приносять користь дитині.
  • Постійна «жива» комунікація з іншими дітьми класу, вчителями. Чадо частіше спілкується з іншими, товаришує по справжньому з дівчатами/хлопчиками, вчиться висловлювати свої думки, правильно поводитись у соціумі. Наприклад, В ліцеї «Перспективи» дбають, щоб усі діти отримували максимум уваги на уроці. Заклад працює по системі «вчитель-репетитор» і має в одному класі не більше ніж 10 учнів. Такий формат необхідний для того, щоб надолужити втрачені, за час «дистанційки» знання.

Мінуси очного навчання:

  • Застарілі методи навчання. На жаль, не всі традиційні методи викладання підходять для учнів. Для дітей з особливостями, широким світоглядом потрібно більше можливостей для розвитку.
  • Учбовий графік, розписаний на рік вперед. Окремій дитині буде важко наздогнати шкільну програму, якщо вона, наприклад, захворіє.
Дистанційне або очне навчання: поради для батьків, фото-1

Ліцей «Перспективи» - це сучасний навчальний заклад у Броварах. Він вдало поєднує у собі сучасний та традиційний формат навчання. Ліцей приймає учнів з 5 по 11 клас. Окрім стандартних навчальних предметів, дитина зможе навчатись та розвиватись у творчих гуртках, приймати участь в активностях та соціальному житті школи. Наразі, це єдиний навчальний заклад у Броварах, батьки якого, оцінюють якість навчання на відмінно. Будемо відверті, тай потрапити сюди не легко. Спочатку, дитина повинна скласти тести та самостійно пройти співбесіду. За результатами співбесіди, яку проводить директор, приймається рішення до зарахування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ОСВІТА #БРОВАРИ #ЛІЦЕЙ #ПЕРСПЕКТИВИ #ДИСТАНЦІЙНЕ #ОЧНЕ #НАВЧАННЯ
Оголошення
live comments feed...